עיריית פתח תקוה. צילום: ריאן

סיעת "הביצועיסטים" בראשות חבר המועצה, אורי אהד, קוראת לראש העירייה, רמי גרינברג, לשקול שנית אם להעסיק את שי שחף, אחד מאנשיו בתקופת קמפיין הבחירות, בתפקיד של יועץ תקשורת חיצוני בעלות בסך כ־17.5 אלף שקל בחודש על חשבון הקופה הציבורית. בינתיים, סוגיית פיטוריו הדובר חזי חקאק רק הולכת ומסתבכת.

"מעבר לשאלה המתבקשת מדוע צריכה העירייה להוציא מקופתה כ־210 אלף שקל בשנה עבור שירותי תקשורת חיצוניים בשעה שלשכת דובר העירייה עוסקת בנושא, הרי שמתעורר חשש חמור להתקשרות בלתי חוקית עם ספק אשר העניק לך באופן אישי שירותי דוברות בקמפיין הבחירות", מציינת הסיעה במכתבה.

בסיעה טוענים בנוסף כי שחף "מסר מידע שיקרי שיש בו כדי להסית נגד אנשי האופוזיציה: ממידע המצוי בידנו עולה כי לאחר ישיבת מועצת העיר האחרונה הוא הפיץ הודעה לעיתונות, בה נמסר כי אנשי האופוזיציה התנגדו כביכול לתקציב לרכישת מעבדת ניטור שתוצב באזור התעשייה סגולה. מדובר במעשייה המצוצה מן האצבע ויש בה כדי להסית נגד אנשי האופוזיציה ולהשחיר את פניהם".

במכתב מזכירה הסיעה עוד לגרינברג את "הצעקה הגדולה אותה הקמת נגד ראש העירייה הקודם, ששכר את שירותיו של יועץ תקשורת חיצוני בזמנו. כבר התרגלנו ל'רמי זיגזג' שנוקט בעמדה אחת בעת שהוא בקמפיין בחירות וממהר להתנער ממנה ולנקוט עמדה הפוכה לאחר בחירתו לראשות העירייה. התנהלותך ב'זיג זג' כבר אינה מפתיעה".

גורם הבקיא בנושא מציין כי "בשבועיים האחרונים הגדיל גרינברג את מערך הדוברות בעוד שלושה אנשים, למרות שלפני הבחירות הוא טען כי אותו משרד 'מנופח'". 

יש לך הערכה מדוע הוא הביא את שחף?

"לא כי אין לו הרבה מושג בתחום המוניציפאלי. גם לא מדובר ביועץ מאוד מוכר. אפילו לא הציגו אותו לכולם או אמרו: תכירו, זה היועץ החדש של גרינברג. הוא פתאום צץ ביום בהיר".

אורי אהד. צילום: גיל לרנר

מה מצבו התעסוקתי של חקאק כרגע?

"עד כמה שאני יודע חקאק עובד כרגיל ומשרד הדובר משתף פעולה עם שחף באופן מלא. יש אפילו כימיה ביניהם. התקיים לחזי שימוע שנמשך כשלוש שעות, אבל נכון לתחילת השבוע לא נשלחה לו עדין הודעת פיטורין והוא בהמתנה. חזי ממשיך להיות פגוע מאוד מגרינברג, בעיקר בגלל הדרך המאוד לא מכובדת והלא ראוייה שננקטה כלפיו. אני מעריך שחזי לא ייוותר כי בעיניים שלו ושל רבים מעובדי העירייה אין שום הצדקה למהלך הזה".

מלשכת גרינברג נמסר בתגובה: "יש לדייק, שי שחף לא היה דובר הקמפיין! יחד עם זאת, הוא נבחר כעת זמנית לשמש כיועץ אסטרטגי המתמחה בניהול משברים, וזאת על פי כל הקריטריונים והכללים. ההתנהלות מול לשכת הדובר ממשיכה כסדרה עד להודעה חדשה".

שי שחף מסר בתגובה: "הטענות המופנות כלפיי אינן נכונות וצר לי שדברים מוצאים מהקשרם. אני יועץ חיצוני מקצועי ואמשיך לתת שירות כפי שאדרש. אינני עוסק בפוליטיקה פנימית ולא אתייחס לטענות שעניינן פוליטיקה שבין אופוזיציה לקואליציה".

חזי חקאק סרב להגיב לידיעה.