צילום: מתוך ווטסאפ

ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג, הסיר הבוקר (חמישי) מקבוצת ווטסאפ את יו"ר האופוזיציה אורי אהד יו"ר מטה המאבק נגד תכנית הבניה בסירקין משה פישר. מדובר על קבוצת הווטסאפ שעוסקת בנושא סירקין.

הרקע לקרב הווטסאפ: אמש (רביעי) נערך כנס תושבים במתנ"ס עמישב בהשתתפות ראש העירייה רמי גרינברג בנושא תכנית סירקין. בתוך האולם הכנס התנהל על מי מנוחות באופן יחסי, אולם התקרית שקרתה מחוצה לו, כשפעיל הציבור וחבר מטה המאבק ירון קדושים לא הורשה להיכנס עוררה הדים בכל רחבי האזור והתכתשויות בקבוצות וואטספ שונות.

קדושים, פעיל בולט במאבק, פירסם עוד בטרם הכנס פוסטים שונים הקוראים לתושבים להגיע ולתמוך בראש העירייה לאור הגשת עתירה נגד התכנית, אך לתדהמתו נותר מחוץ לאולם בעוד כל תושב אחר שהגיע הורשה להיכנס.

בתגובה לאירוע פרסם משה פישר, יו"ר מטה המאבק, הודעה לפיה "אין ספק שגרינברג יצר כאן, במיוחד בחלק זה של העיר תרבות של פחד והשתקה. גרינברג צריך לדעת לקבל ביקורת גם אם תהיה לא נכונה, ולא ליצור מנגנון שיטור מאיים כפי שהיה באירוע אתמול. ולפני הכל - דרך ארץ קדמה לתורה וזה ממש לא מתקיים כאן".

הכנס בסירקין. צילום: מתן דויטש

מי שקרא את הדברים והחליט להגיב עליהם הוא אלישיב עמיצור, לשעבר עוזרה של חברת הכנסת איילת שקד והיום נמנה על מקורביו של ראש העירייה, שגם במהלך הכנס הדף דברי ביקורת של אחד התושבים. "אין ראש עיר בארץ שעובד למען התושבים כמו ראש העיר שלנו", כתב עמיצור. "כשיש עשייה ומעשים וכשיש מענה אמיתי  לכל בעיה ולכל טענה אז אין צורך בשום השתקה ובשום פחד. אגב לגבי ביקורת - כל קריאה שנפתחת במוקד או כל משימה של ראש עיר נבדקת ומקבלת זמן כדי לפתור אותה, כך שאין צורך שתלמד אותנו מהי ביקורת..".

פישר לא נותר חייב וענה לו בתקיפות. עוד לפני כן כתב אורי אהד, בין השאר, באותה קבוצה: "כנבחרי ציבור נפעל כנגד כל גורם עירוני או פרטי שלקח חלק בבריונות הזו והטיל מורא על תושבים".

בתגובה לדברים הללו הסיר כאמור רמי גרינברג מקבוצת הוואטספ שעוסקת בנושא סירקין, הן את פישר והן את אהד. יצויין כי אין זו הפעם הראשונה שגרינברג הסיר תושבים מקבוצות ווטסאפ בפתח תקוה.

העירייה בתגובה: "לפני מספר חודשים התקיימה פגישה בנושא תכנית הבנייה בסירקין עם תושבי השכונות. פגישה זו פוצצה על ידי מר ירון קדושים אשר צעק, התלהם, הניף שלטים והפריע לתושבים אשר באו לקבל עדכונים בדבר התכניות. לאור זאת הוחלט כי על מנת שהתושבים המגיעים למפגש יקבלו את מלוא המידע לא תתאפשר כניסה לתושבים אשר מפריעים למהלך התקין של המפגש אשר התקיים ביוזמת ראש העיר. תושבים אחרים אשר חברים במטה המאבק, ביניהם משה פישר ממובילי המאבק וחברים נוספים באו כדי לשמוע ולהשמיע נכנסו והשתתפו בישיבה. כל מטרתנו היא שהפגישות יהיו ענייניות ויעילות".