ללא הצללה. גינת המשחקים ברחוב התוף | צילום: מתן דויטש

הגשמים כבר כאן, וגם הטמפרטורות הולכות ויורדות, אך בחורף הישראלי ימים שטופי שמש הם לא מחזה נדיר. למרות זאת, ישנם בשכונת הדר גנים מספר גני שעשועים שאינם מוצללים, ביניהם גן ברחוב התוף שלפני מספר חודשים, עוד בימי הקיץ, הסירה ממנו עיריית פתח תקוה את רשת הצל שהגנה על ראשיהם של הילדים, למורת רוחם של התושבים.

על פי תקנות התכנון והבנייה בנושא הצללה בגן שעשועים, ההצללה בו תבוצע כך שכמות הצל בשטח שכולל את מתקני המשחקים צריכה להיות לפחות 70 אחוזים, מה שלא קורה בפועל. התושבים המתוסכלים שמגיעים למקום עם ילדיהם לא מבינים מהי הסיבה לכך. "זה ממש לא בסדר שהעירייה משאירה את גן השעשועים ללא הצללה", אומרת תושבת האזור. "הילדים לא יכולים ליהנות מהמתקנים ברוב שעות היום בגלל שהם לוהטים. מטפלות שמגיעות למקום בבקרים עם תינוקות צריכות להצטופף עם הילדים מתחת לעצים על מנת שיהיו בצל".

הגן ברחוב מנחם בגין | צילום: מתן דויטש

פניתם לעירייה בנושא?

"לפי מה שאני יודעת היו מספר תושבים שפנו. נאמר שיטופל, אבל עד היום לא בוצע דבר בנושא".

כאמור, מלבד הגן ברחוב התוף, ישנם גנים נוספים ברחבי השכונה שאינם מוצללים, דוגמת גן השעשועים שבגב המרכז המסחרי בדרך מנחם בגין 96. על כך אמרה אחת התושבות כי "מצד אחד העירייה והעומד בראשה מדווחים על שדרוג של מקומות רבים בעיר ומצד שני מורידים הצללה בגן שעשועים שמיועד לילדים ועלול לסכן את בריאותם. זה לא בסדר, ולא הגיוני שילדים יוכלו להשתמש במתקנים רק בשעות מאוד מסוימות במהלך היום".

מעיריית פתח תקוה נמסר: "בהנחיית ראש העיר רמי גרינברג, העירייה מתקינה הצללות ברוב הגינות בהתאם לצורך ובעלות שנתית כוללת של למעלה מ-1,600,000 שקל. יחד עם זאת, בגינות בהן הוסרה ההצללה לצורך תיקונים, היא תוחזר בתקופת האביב – לאחר הסופות אשר גורמות בדר"כ נזקים להצללות".