המודעה שפרסמה העירייה. צילום: באדיבות תושבים

פרסום של עיריית פתח תקוה אודות זכאות לתו חנייה חינם עבור ניצולי שואה ואזרחים ותיקים הוביל בתחילת השבוע תושבים רבים למשרדי הרשות המקומית במטרה לממש את זכאותם. לתדהמתם הם נאלצו לחזור כלעומת שבאו אחרי שהתבשרו כי ההטבה מיועדת לאזרחים "שחצו את גיל 70".

אחת מהם היתה שושי (64), שמספרת: "יצאתי מהבית לעירייה עם אוטובוס במיוחד כי ידעתי שיש בעיית חנייה באזור. הגעתי למשרדי רשות החנייה  יחד עם אזרחים ותיקים נוספים, שעברו את גיל הפנסיה והחזיקו את הפרסום מהעיתון. ניגשנו לפקיד כדי לקבל תו החנייה, ואז הוא טען כי מדובר בהטבה לגילאי 70 ומעלה.

"אמרנו לו שזה לא מצוין במודעה, אבל הוא התעקש ואמר: 'זה כתוב, תקראו'. לא נולדתי בארץ, אבל לקרוא אני יודעת. אחרי שהתעקשנו איתו הוא בדק את הנושא ואמר שיתקנו את הטעות".

איך הרגשת באותו רגע?

"קשה מאוד. כולם סביבי הרגישו לא בנוח. העירייה פירסמה מודעה שגרמה לאנשים לשמוח, ובסוף אמרו לנו שזה לא נכון. כתוב במפורש 'ניצולי שואה ואזרחים ותיקים'. על פי מה שאני יודעת, מגיל 62 מקבלים מעמד של אזרח ותיק. שהעירייה לא תפרסם דברים לא נכונים. מבחינתי זו הטרדה".

מדוברות העירייה נמסר בתגובה: "המודעה שפורסמה היתה לניצולי שואה ולאזרחים ותיקים מגיל 70. מדובר במודעה שהיא המשך להודעה שכבר הוצאנו בעבר בדבר הטבה לגמלאים. הנושא פורסם באמצעי התקשורת ומופיע גם באתר העירייה. נפרסם שוב מודעת נוספת להבהרה בשבוע הבא. אנו מתנצלים על חוסר ההבנה".