צילום: מתן דויטש

משוועים לשדרוג: ביקור שערכנו בשכונת עמישב בפתח תקוה החזיר אותנו כמה עשרות שנים לאחור, אם לא לתקופת המעברה. התושבים, שציפו לשיפוץ נרחב בנראות השכונה עם בוא ההנהלה החדשה של העירייה, מתלוננים כעת על הזנחה קשה של התשתיות.  

לאורך רחוב צלח שלום המרכזי גילינו עשבייה רבה, הבוקעת מבין המדרכות לצד פסולת הזרוקה בצידי הדרך. התושבים הפנו את תשומת ליבנו לשטח ציבורי מאחורי אחד הבניינים ברחוב, המלא בעשבים רבים ואשפה המפוזרת ביניהם. ראינו גם סדקים עמוקים על הכביש. אחד התושבים אף ציין כי לפני מספר שבועות הבחין בנחש הזוחל באזור. "מעבר לסכנה התברואתית באזור, מדובר גם בסכנת חיים. מספיק שנחש יכיש ילד שיעבור שם כדי שיקרה אסון", אומר אחד התושבים. "המצב פה פשוט נורא".

צילום: מתן דויטש

פניתם לעירייה כדי לטפל במפגעים השונים?

"אני מתקשר כל יום כמעט למוקד העירוני. אומרים לי זה בטיפול אבל אף אחד לא מגיע. באחת מהפעמים, שדיברתי עם נציג מהמוקד העירוני, הוא טען כי אם היה גר בשכונה בכיר מהעירייה, היו מטפלים בזה מזמן. עד לפני מספר חודשים היו שולחים טרקטור כל תקופה מסויימת כדי לטפל בשטח ולא ברור לי למה זה לא קורה. בינתיים שמתי לב שרחובות אחרים שלא רחוקים מכאן. אפילו ברחוב טבריה זוכים לקבל ניקיון לעיתים קרובות ופה פעם בהרבה זמן מגיע מישהו לנקות את הרחוב".  

צילום: מתן דויטש

"אני רגיל למצב הזה כי הכרתי אותו מהמעברה", אומר תושב אחר. "לפני הבחירות ראש העירייה פתח פה שולחן ואמר שידאג להכל אבל מאז שנבחר זה לא טופל".

התושבים טענו בין היתר כי בזמן שברחובות סמוכים בשכונת הדר גנים העירייה מבצעת עבודת תחזוקה שוטפת בכבישים, אצלם הדבר לא מתבצע והכבישים נותרו כפי שהיו לפני שנים רבות.

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "העירייה עובדת עפ"י תכנית עבודה שנתית, ובהתאם לסדרי עדיפות ותקציבים העומדים לרשותה. העירייה פועלת לנקות את כל השטחים הציבוריים עד לחג הפסח. במקביל ינתנו התראות לבעלי שטחים פרטיים בדרישה לנקות את השטח שבבעלותם".

צילום: מתן דויטש