חגיגות העצמאות בפארק הגדול בשנה שעברה. צילום ארכיון: לשכת דובר העירייה

בעקבות החלטת עיריית פתח תקוה לפצל את חגיגות ערב יום העצמאות ל-6 במות ברחבי העיר, תושבים בשכונת נוה גן זועמים על כך שאף אחת מהן לא תהיה בשכונתם.

על פי החלטת העירייה, השנה לא יתקיימו הופעות כמדי שנה בפארק הגדול. הבמות יפוזרו ל-6 מוקדים, ביניהם מרכז העיר, שכונות אם המושבות, הדר גנים, מחנה יהודה, כפר גנים ורמת ורבר. בין האמנים שיופיעו ברחבי העיר: להקות אתניקס והיהודים, דיקלה, סאבלימינל, רון שובל, לירן דנינו ועוד רבים אחרים.

התושבים בנוה גן, שחלקם עוד טעונים מאז החלטתו של רמי גרינברג על חלוקת העיר לרובעים, טוענים לקיפוח גם במקרה זה, כששכונתם תישאר מיותמת מהופעות.

"יום העצמאות מתקרב, ויש תחושה שעיריית פתח תקוה שכחה את שכונת נוה גן, המונה 14,000 תושבים", אומר אורי לנדסמן, תושב השכונה. "6 במות יוקמו בערב יום העצמאות ברחבי העיר. אף לא אחת מהן בקרבת נוה גן. לגיטימי לחלוטין לקרב את הבמות לשכונות השונות במקום אירוע אחד מרכזי שהונהג בשנים האחרונות בפארק הגדול, אבל לא סביר שלא השאירו אפילו אירוע קטן לידינו בפארק הגדול".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "השנה החליט ראש העיר לקיים מודל חדש של חגיגות ולהנגיש את האירועים לתושבים. בעבר פעלה במה מרכזית אחת בפארק הגדול, השנה יוקמו שש במות במיקומים שונים ברחבי העיר שיספקו ערב מהנה ומשמח, קרוב ונגיש.

"בכל במה יהיה מנחה שילווה את הערב, יופיעו אמני ילדים נערצים, זמרים מובילים ואהובים להקות מקומיות, זמרים ואמנים מקומיים וכמובן DJ שיקפיץ את הקהל לקראת סיום האירוע. כל הבמות יתחילו בשעה 20:00 ויש בהן מתחם נגיש לנכים.

"תושבי שכונת נוה גן מוזמנים לבלות ולהנות בבמה בפארק הדרומי של הדר המושבות (ברחוב רבקה גרובר)  מרחק כמה מאות מטרים מביתם".