מתחם עזרא בהדר גנים. צילום: מתן דויטש

בשורה משמחת לחניכי תנועת הנוער 'עזרא' בהדר גנים: לאור תלונות ההורים על מצבו הרעוע של הסניף הותיק הפועל היום במספר קראוונים, עברה החלטה בישיבת המועצה האחרונה לממן תקציב עבור הקמת מבנה חדש ברחוב ויינברגר.

לפני כחצי שנה הכריזה העירייה כי תקים מבנה עבור תנועת הנוער בתוך שטח בית הספר 'עמיטל' שבשכונה ואף תוכנן כבר טקס הנחת אבן פינה, אלא שהתנגדות הנהגת הורי בית הספר למהלך מחשש שיפגע בתלמידים הביאה את העירייה לחישוב מסלול מחדש.

בינתיים, מצבו של הסניף השוכן בסמוך לאנדרטת אסון המסוקים, הורע בעקבות הגשמים הרבים, מה שהוביל לתסכול רב בקרב הורי החניכים שדרשו פתרון מיידי. כאמור, במקביל למספר תיקונים שבוצעו בסניף לאחרונה, התקבלה ההחלטה להקים מבנה קבע עבור מאות חניכי הסניף, שיוקם ברחוב ויינברגר. המבנה המיועד הינו חלק מפרוייקט אשר יכלול גם את הפיתוח הסביבתי באזור ובין היתר יוקמו גם מגרשי ספורט.

"אנו ההורים שמחים ומברכים על ההחלטה להקים לאחר שנים רבות מבנה קבע לסניף עזרא הדר גנים במיקום החדש במרכז השכונה שצפוי להיות גדול ורחב (כ- 800 מ״ר בנויים) וגם נגיש יותר לילדי השכונה", אמרה נציגת ההורים רויטל טופר. "בהזדמנות זו אנו גם מודים לראש העירייה ולעובדי העירייה על השיפוץ שנעשה בימים אלו בסניף עזרא הנוכחי לטובת ילדנו ובטיחותם עד אשר יוקם מבנה הקבע לסניף".

גם בהנהגת הורי בית הספר 'עמיטל' קיבלו את ההחלטה בסיפוק רב והעומד בראשה, עו"ד מוטי לוין מסר "אני מבקש להודות בשם הנהגת ההורים לראש העירייה רמי גרינברג על ההבנה הרבה שגילה ועל האחריות וההובלה לפיתרון נכון וראוי שנותן מענה לתנועת עזרא מצד אחד ולתלמידי בית הספר מצד שני. כמו כן, נבקש להודות לגילה בן נאים ואיציק דיעי חברי מועצת העיר על תמיכתם והסיוע הרב, וכן לעוזר ראש העירייה לחינוך הדתי, ערן חג׳ג׳ על הטיפול המסור והסיוע לבית הספר".