מתחם ירקונים. צילום: אייל עצמון

ראש אגף התכנון בעיריית פתח תקוה, חנוך מילביצקי, פועל בימים אלה במטרה לאפשר את המשך פעילות העסקים במתחם ירקונים למרות החלטת בית המשפט לפנות אותו עד ה-1 בינואר.

בהודעה שפרסם בפייסבוק כתב מילביצקי כי הנהלת העיר החדשה מעוניינת לפעול לצורך הקמתו של מרכז נופש מטרופוליני על השטח המדובר בעתיד הנראה לעין, ועד אז לאפשר את הפעילות הקיימת במתחם.

מתחם ירקונים הוקם לפני כעשרים שנה עם היתר לשימוש זמני, אלא שבשנים האחרונות הוא פועל ללא אישורים ובית המשפט דחה את טענותיהם של בעלי המקום. לאחרונה החליט בית המשפט כי המתחם יפונה סופית עד 1.1.19. בינתיים, חנות "אייס" הגדולה כבר סוגרת את שעריה וכך גם "גלי".

חנוך מילביצקי. צילום: באדיבות מילביצקי

להלן ההודעה המלאה של מילביצקי, ראש אגף התכנון בעירייה, בפייסבוק:

"מזה שנים סבל מתחם ירקונים מהזנחה תכנונית שהביאה להזנחת האזור ואת בעלי העסקים במתחם לעברי פי פחת. הפעולה הראשונה שלי כראש אגף תכנון בעירייה היתה לקדם את הסדרת האזור מבחינה תכנונית. היום בישיבה הראשונה של הועדה המקומית לתכנון ובנייה אושר השלב הראשון בתהליך כאשר עיריית פ"ת נתנה הודעה לפי ס' 77 לחוק התכנון והבנייה על כוונתה לקדם תכנית לאזור.

"במקביל נקבעו הוראות מעבר שיאפשרו לבעלי העסקים במתחם להגיש בקשות לשימושים חורגים על פי השימוש שנעשה בפועל, כיום, ובמנותק מהייעוד הסופי של הקרקע. הועדה המחוזית כבר הודיעה שתתנגד אבל הנהלת העיר הנוכחית נחושה לשנות את האנמיות שבפעולות העירייה עד כה, ולהוביל את המאבק התכנוני במתחם למען האינטרס העירוני :הקמת מרכז נופש מטרופוליני בעתיד הנראה לעין ועד אז - אפשור הפעילות הקיימת במתחם".