ועדת המכרזים בעיריית פתח תקוה החליטה להפסיק את ההתקשרות עם חברת טומשין המפעילה צהרונים בעיר. הצעד מגיע בעקבות תלונות הורים בנושאים שונים לגבי הצהרונים הללו.

אם לתלמיד העולה לכיתה ג' טוענת כי בזמן שהצהרונים הופעלו על ידי חברת 'המשכיל' - היו מגוון פעילויות לילדים, כמו גם חוגים וההעשרות. "היום זה לא קורה", היא אומרת, "הילדים משועממים, מחפשים איך להעסיק את עצמם ואין להם פעילויות ומשחקים. עוד בתחילת שנת הלימודים הקודמת יצא לנו עשן בעקבות התנהלות החברה. נפגשנו איתם, העלנו טענות אך הם הכחישו אותן וטענו כי יש לילדים משחקים. פתחנו את הארון שהחזיק הצהרון בבית הספר והראנו להם שהוא כמעט ריק לחלוטין".

משחקים בגן | צילום המחשה: pixabay

טענה נוספת מצד ההורים היא כי הילדים היו ללא השגחה יתרה. "אם בעבר המדריכים היו אוספים את הילדים מהכיתות אז כעת, כשהצהרונים מופעלים על ידי טומשין המצב לא קרוב לכך", מלינה אם לתלמיד אחר. "הילדים עצמם צריכים לעלות לפעילות, ואם הם לא עושים זאת, אן מי שיטרח יותר מדי כדי לבדוק היכן הם. כבר שמעתי על מקרים שילדים פשוט הלכו הביתה".

לאור הטענות כאמור, ולאחר הבאת ממצאים נוספים שמורים על התנהלות החברה, פעלו ראש העירייה רמי גרינברג וראש מינהל החינוך רון כץ, כדי לבחון מחדש את ההתקשרות עם החברה.

לאחר התכנסות הועדה והבחינה המחודשת, החליטה הועדה לקבל את בקשות ההורים ולאור הממצאים - לפסול את חברת טומשין ולעבור למפעיל עירוני עבור הצהרונים.

למרות זאת, ביקש ראש העירייה לאשר את מפעיל הצהרונים השני שהגיש בקשה- חברת אופק, וזאת בעקבות כך שאין גורם עירוני שיוכל להתארגן להפעלת צהרונים בתוך שבוע. הצעה זו אושרה ע"י מועצת העיר בישיבת המועצה.

ראש העירייה רמי גרינברג אמר לאחר הדיון: "חשוב היה לנו להיות קשובים להורים לאור חוסר הרצון להירשם ולפנות לצהרונים פרטיים ולבחון מחדש את הדברים. אין ספק כי לחברה עומדת הזכות לערער אך אני מקווה כי ההחלטה תישאר על פיה וכי מעתה ההורים יהיו מרוצים והילדים יקבלו את הטוב ביותר עבורם"

מחברת טומשין טרם התקבלה תגובה בנושא.