סניף טיפת חלב בנוה גן

הורים בפתח תקווה טוענים להתנהלות לקויה בסניף טיפת חלב בשכונת נוה גן. מספר הורים דיווחו על קביעת תורים במועדים מאוחרים משמעותית מהמלצת משרד הבריאות ואף בעיכובים של עד חצי שנה.

אחת האמהות סיפרה שבתה הייתה אמורה לקבל חיסונים בגיל חצי שנה, אך בפועל התור נקבע עבורה רק חודש וחצי לאחר מכן. מעבר לכך, טענה האם, "יש לחכות חצי שנה על מנת לקבל את החיסון הראשון לחצבת, אולם בעקבות האיחור בחיסונים של גיל חצי שנה, גם החיסון לחצבת יתקבל חודשיים וחצי לאחר הזמן האופטימלי.

הורים נוספים בשכונה העידו על מקרים דומים וסיפרו כי למרות פניות למשרד הבריאות ואגף הבריאות העירוני בפתח תקווה, המצב לא משתפר וחוזר על עצמו בכל עת שצריך לקבל שירותים בסניף.

"מרתיח שהבת שלי, חודש אחרי שחרור מבית חולים, לא נבדקה כי לא היו תורים", כתב אחד האבות בפייסבוק. "זאת למרות שבבתי חולים בכל הארץ ההנחיה היא להגיע שבוע לאחר לידה לטיפת חלב". תושבת נוספת כתבה: "אני מחכה מעל חצי שנה לחיסון".  

ממשרד הבריאות נמסר: "אכן קיים חסר כוח אדם בתחנות טיפת חלב בעיר פתח תקווה. הדבר נובע גם מכך שתקני אחיות רבים של עיריית פתח תקוה אינם מאוישים. הדבר מקשה מאד על מתן השירות בתחנה. יחד עם זאת, אנו משקיעים מאמץ רב בגיוס אחיות לתחנות, ולאחרונה צוות האחיות בתחנה תוגבר.

"למרות המצוקה הקיימת במחסור כוח אדם, ההנהלה וצוות הסיעוד עושים מאמצים רבים כדי שהמטופלים יקבלו את הטיפול המיטבי, שירות מקצועי ואיכותי ומשתדלים לקבל את כל הפונים בזמנים המומלצים".