אחרי שנים של הזנחה שהביאה כמעט לאיבוד זכויותיה של הרשות על קרקע שעליה היה במשך שנים בית הספר "מעלה הזיתים", הגיעה עיריית פתח תקוה להסכם פשרה עם בעלי הקרקע אשר במסגרתו יינתן אישור לעירייה לרכוש את הקרקע שהייתה במחלוקת.

 צילום: באדיבות ארכיון לתולדות פ"ת ע"ש עודד ירקוני והארכיון האישי של רינה ויוסף סופר

הקרקע נתרמה בעבר על ידי הבעלים המקוריים לטובת הקמת מוסד חינוכי, והסאגה המשפטית החלה כאשר בעלי הקרקע ביקשו לממש את השטח לטובת בניית מגדלים והקמת נדל"ן פרטי. יש לציין כי מדובר בשטח חום המיועד לצרכי ציבור.

העירייה בהובלת ראש העיר, רמי גרינברג, הגיעה לאחר דיונים משפטיים להסכם פשרה, לפיו העירייה תרכוש את הקרקע בסכום של 4,800,000 שקל. זאת על מנת לקדם מרכז לרווחת הציבור וכן הקמת חממה טכנולוגית בתחום הסייבר.

ראש העירייה, רמי גרינברג: "לאחר שנים שבהן ההתנהלות מול הבעלים המקוריים נעשתה בעצלתיים, אני שמח על ההישג אליו הגענו בנושא הזכויות על הקרקע של בי"ס "מעלה הזיתים" לשעבר.

"עיריית פתח תקוה בראשותי שמה לנגד עיניה את טובת הציבור בלבד. כאשר האלטרנטיבה הייתה הקמת מגדלי מגורים שיעשירו את הונם של היזמים, החליטה העירייה להיאבק על הקרקע על מנת שהיא תחזור לציבור ותשרת אותו באופן המיטבי.

"על קרקע זו יקומו מבני ציבור לטובת תושבי השכונה וכן חממות טכנולוגיות לקידום מקצועות ההייטק והסייבר בקרב בני הנוער. אני מודה לעוסקים במלאכה ובראשם לבכירי העירייה שעמלו על ההישג המדובר. תושבי פ"ת יכולים להיות רגועים מעצם הידיעה כי יש מי שדואג להם - ורק להם".