תפנית נוספת במאבק נגד שחרורה למעצר בית של הגננת המתעללת, כרמל מעודה: לאחר שהוחזרה לכלא בתחילת השבוע מאחר וחלק מהמפקחים לא הגיעו לחתום על שחרורה בבית המשפט, הייתה אמורה להיערך הערב (ד') הפגנה מול ביתה של דודתה בשערי תקווה, שלפי מידע שהגיע להורי ילדי הגן, מעודה הייתה אמורה לרצות בו את מעצר בית. אולם נכון לעכשיו נראה שהלחץ נשא פרי והדודה חזרה בה מההחלטה.

דודתה של מעודה טענה במכתב ששיגרה לבית המשפט המחוזי כי מאז שנודע להורים כי בכוונתה לחתום על שחרורה, היא קיבלה איומים על חייה, וכי היא מפחדת על חיי ילדיה. בהמשך ציינה כי לאור הנסיבות היא נאלצת להסיר את חתימתה. יש לציין כי ההורים לא תכננו להגיע להפגנה הערב, מאחר והם העדיפו בכל מקרה להמתין לדיון שיערך מחר בבית המשפט המחוזי בלוד.

כרמל מעודה. צילום: יריב כץ

כזכור, לקראת ההפגנה ובעקבות דברי ביקורת שהושמעה לאחרונה על התנהלות הורי הגן, פרסם היום יוסי חברה, אב לילדה בגן, פוסט ברשת החברתית בו הסביר את צעדיהם: "בזמן האחרון, נעשה על ההורים, ובפרט עלינו שמובילים את המאבק עליהום גדול. מה לא נאמר עלינו? אלימים, מסיתים, מחפשי דם. פתאום כרמל מעודה הפכה לקורבן בכל הסיפור הזה, היא בעצם זאת שמתעללים בה, לא עשרות הילדים הקטנים שלנו שאין להם יום ולילה מהסיוטים שהמפלצת הזאת גרמה להם".

"בואו נזכיר לכם קצת, האבסות והאכלות בקיא, מכות רצח כלפי תינוקות, השלטת טרור על המוח הקטן שלהם, ילדים עושים את הצרכים שלהם על עצמם כשהם עומדים שעות מול הקיר, הרעבות, ועוד דברים קשים שאתם מוזמנים להמשיך לקרוא מתוך כתב האישום.

"נכון, מדינת ישראל היא מדינת 'חוק'. בית המשפט המחוזי החליט להאריך את מעצרה עד תום הליכים, ובית המשפט העליון הפך את ההחלטה והחליט לשחררה למעצר בית. עם כל הכבוד למערכת המשפט, אנחנו חיים במדינה דמוקרטית, ובמדינה דמוקרטית זכות האזרח להפגין בצורה חוקית ללא הסתה ואלימות (מה שאנחנו מדגישים שוב ושוב).