בעקבות החלטת מפקד מחוז מרכז להרחיק את המפגינים מלב שכונת כפר גנים ג', הגיעה תגובת המוחים, יוצאי העדה האתיופית: בדף הפייסבוק "כוחנו באחדותנו עדכונים" התפרסמה מודעת אבל בגין "מותה של הדמוקרטיה ז"ל".

המודעה שפורסמה ברשת

המפגינים שהתרגלו להביע את מחאתם מידי ערב בכיכר הרחובות בן גוריון ומייזנר הסמוכה לביתו של היועץ המשפטי לממשלה, קיבלו בשאט נפש את החלטת מפקד מחוז מרכז, שמונעת מהם להמשיך את ההפגנות במקום ומרחיקה אותם לכיכר גורן.

כאות מחאה על ההחלטה שהגיעה בעקבות דיונים עם עיריית פתח תקוה, החליטו יוצאי העדה האתיופית לפרסם בדף הפייסבוק אותו הם מפעילים, מודעת אבל בזו הלשון: "בצער רב ובלב כואב אנו מודיעים על פטירתה של יקירתנו, דמוקרטיה ז"ל. מקום קבורתה פתח (אין) תקוה נרצחה על ידי ראש העיר, רמי גרינברג. אבלים: בית ישראל".

מחאת העדה האתיופית בפתח תקוה | צילום: דויד ויצמן

מנהלי הדף סירבו להגיב בנושא אך גורמים בקרב המפגינים ציינו בשיחה למיינט פתח תקוה כי "העיר תקבל מכה קשה על כרסום ערכי הדמוקרטיה".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "צר לנו על הסגנון בו בחרו המוחים להשתלח בראש העיר. לגופם של דברים, עיריית פתח תקוה בהחלט בעד חופש הביטוי, אך מנגד שומרת על ביטחון תושביה ואיכות חייהם. יש לציין כי בכירי מחוז מרכז של המשטרה הגיעו להחלטה, לאור ההתרחשויות האחרונות, על האיזון הראוי בין השמירה על זכות המחאה כערך דמוקרטי עליון לבין מניעת סבלם של תושבי כפר גנים ג'.

"ראש העיר תמך בעבר ועדיין תומך במחאת הישראלים יוצאי אתיופיה, אך יחד עם זאת אינו יאפשר פגיעה בתושבי העיר".