בוסו והרבנים בעצרת. צילום: אליהו שפס

הסערה נמשכת: ביום שישי, שעות ספורות לפני קיום עצרת המחאה מול מרכול "קשת טעמים" בפתח תקוה, הפיץ ראש העירייה רמי גרינברג הודעת ווצאפ בקבוצות השונות, בה הוא "קורא לתושבים לא להגיע להפגין היום. לא בעד ולא נגד זה לא יעזור- בדיוק הפוך". מי בכל זאת הגיע לעצרת? לא אחר מאשר סגנו וראש סיעת ש"ס, אוריאל בוסו.

פתיחת סניף הרשת, באזור התעשיה סגולה ממשיכה להעסיק את התושבים ואת בכירי העירייה בהמשך להחלטה על פתיחתו בשבת ועל ממכר מוצרים שאינם כשרים. ראש העירייה, שכמובן עד לסערה, לא מתנגד לפתיחת הסניף בשבת והודיע לא פעם בהקשר זה כי יש לשמור על הסטטוס קוו, וכי העירייה דוגלת במדיניות של 'חייה ותן לחיות' תוך כיבוד כלל הקהילות החיות בעיר.

גם הפעם כאמור, הפיץ גרינברג הודעת ווצאפ בקבוצות השונות, ובה כתב :"אני שומע בשעות האחרונות, כי כל מיני בעלי אינטרסים, ופוליטיקאים שפתח תקווה לא מעניינת אותם בכלל, פתאום מלבים שנאה בעיר בכדי לקושש קולות לבחירות הארציות. אבהיר: לא פוליטיקאים ארציים, לא עסקנים מקומיים, לא כאלה ולא אחרים קובעים מה יקרה בעיר ואין להם כלל השפעה או החלטה. ראש העיר הוא זה שקובע בכפוף לנהלים והכללים המוגדרים בחוק".

"ומכאן החלטתי לשמור על הסטטוס קווומה שבמשך שנים היה מקובל שבאזורי העסקים והתעשייה היו חניות (טעות במקור) פתוחות ביום המנוחה, אז כך גם זה ישאר. לא מחאות, לא עצרות, לא דמגוגיה ולא טרמפיסטים ישנו זאת". לקראת סיום ההודעה קרא לתושבים שלא להגיע להפגין מאחר וזה לא יעזור ויעשה את הפעולה ההפוכה.

תפילה המונית ומחאה בפתח קשת טעמים | צילום: פרטי

מי שככל הנראה המשיך בקו בו הוא פועל, הוא סגן ראש העירייה, אוריאל בוסו, שנמנה על בכירי המתנגדים של פתיחת המרכול בעיר, כשאף מייד עם פתיחתו שיגר מכתב להנהלת הרשת בבקשה לסגור את הסניף בשבת. בניגוד לעמדתו של ראש העירייה, גם בעצרת שנערכה ביום שישי האחרון בוסו לקח חלק יחד עם מאות תושבים, רבנים וחברי מועצה נוספים, שהתפללו במקום ושרו שירי שבת.

בוסו עצמו התייחס לדברים ואמר : "ביום שישי התקיימה תפילה וקבלת שבת למען חיזוק קדושת השבת ובעיקר מחאה על הקמת מתחם תועבה בסמוך למגורים. בשום אופן לא הייתה הפגנה!!!

"המשתתפים והקריאה הם של רבני השכונה הסמוכה שכונת כפר אברהם, בראשות הרב ששון כהן שליט״א רב השכונה. ראש העירייה, דחה את הנסיונות של פוליטיקאים ארציים ועסקנים מקומיים שניסו להתסיס ובקשו מהתושבים החילוניים לבוא ולהפגין וליצור פרובוקציות מיותרות, ואני שמח שזה נמנע. 

"הייתה תפילה מנחה וכמה שירי שבת מכובדים ללא שום קריאת תיגר. בתפילה שהשלום והשלווה וקדושת השבת ישמרו. אמן".

מעיריית פתח תקוה נמסר: "ביום שישי התקיימה תפילה וקבלת שבת ולא הפגנה! לשמחתנו הציבור נענה לבקשת ראש העיר ונמנע מלהגיע למקום וליצור עימות עם הגורמים הדתיים שקיימו במקום תפילת מנחה. הרב אוריאל בוסו השתתף בקבלת השבת ובתפילות שנערכו במקום, וכל רצון לחצוץ בינו לבין ראש העיר אין בזה ולו כלום! ראש העיר ימשיך לשמור על צרכי כלל התושבים ויפעל לאחדות העיר".