איציק ברוורמן. צילום: גיל לרנר

ההודעה שפורסמה אמש (שני) על התמיכה של סיעת ש"ס במועמד לראשות העירייה רמי גרינברג הפתיעה לא מעט גורמים במערכת הפוליטית. הסיבה לכך היא מערכת היחסים הקרובה מאוד שהיתה בחמש השנים האחרונות בין יו"ר הסיעה בוסו לבין ראש העירייה המכהן איציק ברוורמן.

רבים מן התושבים תהו מה הובטח לבוסו תמורת התמיכה המפתיעה של ש"ס בגרינברג.

שאלנו את בוסו וזו היתה תשובתו הבוקר (שלישי): "לא נחתם הסכם. יש הבנות. ההבטחה היחידה היא לשיתוף פעולה בהגינות למען תושבי העיר ושמירה על הסטטוס קוו".

גם בסביבתו של גרינברג מכחישים כי יש הסכם ואומרים כי קיימות הבנות לפיהן יישמר הסטטוס קוו בעיר בכל הנוגע ליחסי דתיים וחילונים.

במטה איציק ברוורמן תקפו בחריפות את המהלך של ש"ס: "ש"ס עשתה את ההחלטה שלה. ראש העיר קיבל את הודעתה באכזבה רבה. מדובר במהלך של נקמה בעיקרו, בעקבות ההשעיה של אליהו גינת ממקפ"ת, השעיה שהיתה בעקבות הדו"ח החמור על מקפ"ת והרצון לתקן את הליקויים שם ביושר ובניראות נקיה כלפי אזרחי העיר. לא היו טענות כלפי גינת ברמה האישית. אך זה מה שהיה נדרש. ש"ס הציבה דרישות שכנראה רק גרינברג הסכים להם".

מטעמו של גינת טרם התקבלה תגובה.

אוריאל בוסו, יו"ר ש"ס בפתח תקוה. צילום: גיל לרנר

יצויין כי בש"ס נימקו את ההחלטה לתמוך בגרינברג כך: "יש לנו רק מילים טובות על איציק ברוורמן ואנחנו מאחלים לו רק טוב. אנו סבורים שלטובת העיר ותושבי העיר נדרש שינוי ולכן החלטנו להתאחד כולנו ועוד אחרים שיצטרפו בע"ה סביב רמי גרינברג. נדע לעבוד יחד באחריות רבה ולהצעיד את העיר קדימה בע"ה".

בתגובה לדברים נמסר ממטה גרינברג: "המפץ הגדול בתולדות הפוליטיקה המקומית בישראל גורם לאיבוד עשתונות והפצת שקרים. לראשונה בישראל אנו עדים לתמיכה רחבה וגורפת, מצד לצד במועמד שאינו ראש עיר מכהן. למעשה, כל הסיעות הגדולות בעיר פ"ת תומכות במועמדותו של רמי גרינברג לראשות העירייה.

"לא נחתם הסכם או דיל בין גרינברג לסיעות השונות ותמיכת סיעות ש"ס ויש עתיד היא בעקבות הסחף האדיר שיש לכיוונו של גרינברג מצד רוב תושבי העיר וכל הסיעות בעיר. בין הסיעות שתומכות בגרינברג ניתן למנות את מרצ, הליכוד, יש עתיד, ש"ס, העבודה, כולנו, הווה, וישראל ביתנו. ועל כן התמיכה בגרינברג היא מכל המגזרים, היא חוצה את הקשת הפוליטית והיא מוחלטת".