כרמל מעודה

בית המשפט העליון (השופט י' עמית) קיבל היום את הערר של כרמל מעודה מראש העין כנגד ההחלטה לעצור אותה עד תום ההליכים המשפטיים, והורה על שחרורה לחלופת מעצר.

בהחלטה נאמר כי מכתב האישום אכן עולה תמונה קשה של התעללות בילדי הגן. עם זאת, מעצר לחוד ומאסר לחוד, המעצר אינו מקדמה על חשבון העונש, וחומרת העבירות אינה מהווה על פי החוק עילה למעצר עד תום ההליכים.

החשש שמא העוררת תפגע בעצמה או תתקשה להתמודד עם האווירה הציבורית בעניינה אינם מקימים עילת מעצר.

מאחר שהמסוכנות הנשקפת מהעוררת מוגבלת לנסיבות הייחודיות של טיפול בילדים, הוחלט כי ניתן להפחיתה באמצעות מעצר בית בתנאים מגבילים.

ניקול דניאל חג'בי, שילדיה עברו התעללות בגן של כרמל מעודה, אמרה בתגובה על שחרורה למעצר בית: "אין לי מילים לתאר את מה שאני מרגישה כרגע. החלטת בית המשפט הזויה ומקוממת. איך משחררים למעצר בית אדם שעשה את המעשים החמורים ביותר נגד פעוטות שהיו פה? שהפרקליטות הגדירה כי מאופיינים כסדיסטיים? איפה נשמע דבר כזה? מערכת המשפט יורקת לנו בפנים ומעבירה מסר מאוד ברור שלקורבנות אין שום הגנה. כרמל תישן במיטה חמה בבית שלה ככל הנראה עם האנשים שראו הכל ולא עשו כלום, לכאורה...אנחנו לא נשתוק ומבטיחים כי לכרמל מעודה לא יהיה רגע של שקט. המסר שלנו מאוד ברור: היא צריכה לשבת בכלא! למה היא צריכה להגיע לדיונים כאחד האדם ולא מתא המעצר? אני פשוט לא מאמינה שזו מערכת הצדק שלנו".