הסעות לבית ספר (צילום: שאול גולן)

השבוע פורסם ב"מיינט פתח תקוה" דיווח על כך שהעירייה ביטלה את ההסעות לגנים ולצהרונים של ילדי החינוך המיוחד. מדובר בילדים שאינם עומדים בתנאי המימון של משרד החינוך להסעה לגן או לצהרון (מרחק של שני ק"מ לפחות), ועד כה המימון נעשה בתקציב העירייה.

בעקבות הכתבה החלו הגלגלים לנוע. ח"כ יבגני סובה, חבר ועדת החינוך בכנסת פנה במכתב ליו"ר ועדת החינוך בכנסת ח"כ יעקב מרגי בבקשה לקיים דיון דחוף בנושא. העתקים נשלחו לעיריית פ"ת ולשר החינוך הרב רפי פרץ.

לאחר הפניה הזו עדכנה דוברת ח"כ סובה את מערכת "מיינט פתח תקוה" בדבר שינוי החלטתה של עיריית פתח תקוה: "לאחר פנייתו של ח״כ יבגני סובה בעניין הסעות החינוך המיוחד התקבלה תשובתה של עיריית פ"ת לשנות את החלטתה ולתקצב את הסעות החינוך המיוחד". 

ח"כ סובה הוסיף וציין: "שמחתי על כך  שראש העירייה נענה לפנייתי והיה קשוב לצרכי ההורים. כולי תקווה שבעתיד הורים לילדים עם צרכים מיוחדים לא יצטרכו להעזר בנבחרי הציבור ובתקשורת כדי להשיג את המגיע להם".

מלשכת דובר עיריית פתח תקוה נמסר: "מתוך רצון למנוע את הפגיעה בשיגרת יומם של ההורים עם הוצאת הילדים מהגן לצהרון באמצע יום העבודה, התקבלה ההחלטה כי עיריית פ"ת תתקצב את ההסעות של ילדי החינוך המיוחד - בין המסגרות, כל עוד אין במתחם או בקרבת הגן מסגרת צהרון קיימת. בנוסף, החליט ראש העירייה כי הורים שכבר קיבלו תשובה שלילית בנושא זה, נדרשים לשלוח את נימוקיהם למינהל החינוך בעירייה אשר ידונו בבקשות באופן פרטני".