שכונת אחדות בפתח תקוה. צילום: מור גפני-דור

בפוסט ששיתפה ביום רביעי שעבר ברשת החברתית, תיארה קארין, תושבת שכונת אחדות ואם לילדה באחד הגנים, את שארע לה: "בשעה 7:34 התחלתי ללכת עם הקטנה שלי לגן שלה. עברנו דרך גן ציבורי שקרוב לגן 10 מטר בלבד. ישב שם על ספסל גבר מבוגר עם כיפה שהתחיל לדבר עם כל הורה שעבר לידו עם ילד. כשעברתי לידו הוא עצר אותי ושאל את הקטנה אם גם היום היא הולכת לגן? היא כמובן המשיכה ולא ענתה לו, אז הוא פשוט עצר אותי עם היד ושאל אותי לאיזה גן היא הולכת - השמאלי או הימני".

איך הגבת?

"נלחצתי ברמות שהלב עצר לכמה שניות. לא הבנתי את השאלה ועוד יותר לא הבנתי למה הוא נגע בי בחוזקה ביד. הזזתי בכח את היד שלי ממנו והתקדמתי, אך הוא המשיך לשאול - מתי היא מסיימת את הגן ואם היא נמצאת בצהרון. ואמר שהוא יוכל להוציא אותה מהגן כשתסיים. אמר לי 'תוכלי להמשיך לעבוד, אתן לך כתובת ותגיעי לקחת כשתסיימי'. הייתי בשוק! הלם מוחלט! לא הבנתי מה עבר לי בגוף באותם רגעים.. פשוט קיפאון".

איך הוא היה נראה?

"מבוגר, בערך בן 50, לא נראה מוזנח, חבש כיפה שחורה, מעט שמנמן, פנים בהירות. הוא ישב על ספסל בסמטה שליד גן השעשועים".

פנית למשטרה?

"ברור לי שהאדם לא שפוי. הזמנתי משטרה, כי זה הדבר היחיד שהיה לי בראש והמשכתי ללכת מבלי לענות לו אפילו. רצתי לגן ועדכנתי את הצוות. אני רוצה להזהיר את כל מי שנמצא באזור של אסף שמחוני - לשים לב, לפקוח עיניים ולעדכן - שאף אחד לא יוציא את הילדים חוץ ממי שהאמא או האבא דורשים".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי המקרה לא מוכר במשטרה.