תגבור הכוחות בהדר גנים. צילום: מתוך הפייסבוק של רמי גרינברג

דאגה בקרב הורים בשכונת הדר גנים, אחרי שאתמול (ד') הופץ ברשת החברתית כי גבר חשוד נכנס עם כלבלב למתחם הגנים קוקוס, פאפאיה, לוטוס ושנהב. אחת האמהות שלדבריה היתה עדה למקרה כתבה ברשת החברתית פוסט אזהרה: "לא אתפלא אם הגבר חיכה שילד/ה יבוא ללטף את הכלב ואז הוא יצא עם הילד/ה".

בעקבות פניית ההורים, הורה ראש העירייה רמי גרינברג לתגבר את הסיורים בגנים בשכונה.

מה קרה?

"בסביבות השעה 16:00, בזמן שהתחילו להתכנס במתחם הורים כדי להוציא את הילדים, נכנס גבר זר, שהוא לא אחד ההורים עם כלבלב. הוא ביקש שנמלא לו מים בשני בקבוקים ולא התפנה מהמקום למרות שסירבו לו כמה פעמים, הוא טען שלא מתייחסים אליו כי הוא 'נראה ערבי' והמשיך לחכות. הבנתי שהוא לא מתכוון ללכת אז החלטתי למלא לו מים ורק אז הוא נעלם. במקביל מחוץ למתחם היה רכב מונע עם גבר אחר שנעץ מבטים וניכר שהיה לחוץ. רק אחרי שהגבר עם הכלב נעלם, התחלנו לדבר בין ההורים והבנו ששני הגברים קשורים זה לזה".

מה גרם לכם לחשוד בהם?

"היו מספר אמהות שראו אותם יחד מחוץ לגן ליד או בתוך הרכב נועצים בה עיניים ושמענו סיפור על אמא מגן אחר שדיווחה שהיה גבר שהוציא את הילדה שלה מהגן והיא תפסה אותו ברגע האחרון. אמנם אני לא בטוחה שהסיפור נכון או שזה היה בכלל הסבא, אבל שני הגברים האלה נראו לנו חשודים ולא צריך לחכות עד שיקרה אסון. בשעה הזו כשהכניסה לגנים עמוסה בקלות אפשר לחטוף ילד בלי שישימו לב".

יכולה לתאר לנו איך הם נראו?

"שני הגברים היו בני 40 פלוס. הגבר עם הכלב היה לא מטופח ומוזנח, שחום עם שיער קצר לא קצוץ תלתים כהים, שיניים עקומות קצת צהובות, קצת זיפים. בערך  1.75מ', מבנה גוף ממוצע. הגבר ברכב היה בהיר עור, שיער קצוץ אפור, מבט קשוח כנראה עיניים בהירות, מגולח, מבנה גוף ממוצע קצת מלא. הכלב היה מטופח מאוד. גזע קטן, נראה כמו גור אבל לא גור, רזה, פרווה שחורה חלקה ומבריק עם רצועות חדשות וזוהרות. הם נהגו ברכב אפור בהיר כנראה מסוג מאזדה".

הודעתם למשטרה? לרשות?

"הודענו למשטרה, למפקחות, לגננות ולעירייה, הבנתי שכבר התחילו לטפל בעניין. אבל אנחנו לא מתכוונים לוותר עד שיהיה שומר בכניסה למתחם. היום יש מצלמות, אבל אם חס וחלילה מגיע מישהו ומתחיל להתעמת איתנו, ההורים לא צריכים להיות אלה שמתעמתים איתו".

ההורים לילדי מתחם הגנים מסבירים כי מדובר על ארבעה גנים מטרום טרום חובה ועד חובה, ובהם כ-120 ילדים בני 3-6. "אמנם בשעת הצהרון יש בערך 70 אחוז תפוסה, אבל זו עדיין כמות גדולה של ילדים וצריך שיהיה מי שישמור עליהם בכל שעות היום", מסכמת האם.

מדוברות המשטרה נמסר כי הם לא מכירים את הנושא.

מהעירייה נמסר בתגובה: "אגף הביטחון והשיטור העירוני פעלו מייד ותגברו את הסיורים באזור. מביצוע תחקיר במתחם הגנים עולה כי מדובר בתושב תמים לחלוטין מהסביבה שביקש מים לכלבו, הדברים התאמתו גם בבדיקת המצלמות. צוות הצהרון השאיר את השערים פתוחים, מה שאפשר את כניסת התושב למתחם. צוותי הגן והצהרונים תודרכו ותוך ימים ספורים תושלם התקנת מערכת כניסה מבוקרת לגן, עד אז השער יהיה נעול".