הורים לילדים בגן אורן באם המושבות חוששים לגורל ילדיהם זאת בעקבות כוח אדם מועט אשר עוד בגן לטענתם. ההורים אומרים כי גננת וסייעת אחת על 29 ילדים זו סכנה ממשית - "עניין של זמן עד שיקרה משהו".

ההורים היו אמורים לקיים פגישה בתחילת השבוע (7.10) עם ראש העיר רמי גרינברג, אך במהלך הבוקר של אותו היום קיבלו הודעה על כך שבוטלה ולא נקבע לה נכון לעכשיו מועד חדש.

גן ילדים. צילום אילוסטרציה: נחום סגל

אחת האימהות, שפנתה ל'מיינט פתח תקוה', אמרה: "יש לי ילד שנולד בחודש דצמבר, הוא קטן יותר ועדיין מתקשה בפעולות שבוגרים ממנו מצליחים להסתדר עמן לבד. נוצר מצב שהסייעת עוזרת לו במשך כמה דקות בלבד והגננת צריכה להיות אחראית בעצמה על 28 ילדים. שלפעמים הוא בכלל לא מקבל את הסיוע".

מבחינת התקן של משרד החינוך, ישנה חובה להקצות סייעת שנייה בגן בו יש לפחות 30 ילדים. ההורים יודעים זאת אך מרגישים שמדובר ב'הקטנת ראש' בגלל חוסר בילד אחד בגן, מה שלדבריהם שפוטר לכאורה את העירייה מהצבת התקן הנוסף והעסקה של הסייעת המבוקשת.

"הציעו לנו להעביר את הילדים לגן ממול בו יש 22 ילדים כשאנחנו כבר יותר מחודש מתחילת הלימודים. לגן שלנו (אורן) הייתה בכלל רשימת המתנה כי זה גן מאוד נחשב, אז לא יכול להיות שלא מצאו ילד נוסף לשבץ בגן", מוסיף אחד ההורים וממשיך: "אחת ההורים פנתה לראש העיר בצ'אט לייב שהתקיים בפייסבוק לפני שבועות אחדים והוא אמר שיבדוק זאת, כך גם אמר חבר המועצה רון כץ. וכאמור נקבעה פגישה להיום אך היא בוטלה באופן חד צדדי". 

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה:

"דלתו של ראש העיר, רמי גרינברג, פתוחה לכל תושב ואוזנו קשובה לכל בעיה או טענה. סיבת ביטול הפגישה נובעת משיקולי לו"ז בלבד ולאחר החגים יקבע מועד חדש. עוד בטרם קיום הפגישה, ראש העיר הנחה על הוספת סייעת שניה בגן למשך החודשיים הקרובים שלאחריהם סביר כי רוב הילדים כבר יהיו גמולים.

לצד זאת, נציין כי על פי הנחיות משרד החינוך, הרשות מחוייבת במתן סייעת שניה בגנים שבהם 30 תלמידים ומעלה. בגן אורן פחתו מספר התלמידים בסמוך לפתיחת השנה. עוד נציין כי מתוך השיחות והביקורים של הגורמים המקצועיים בעירייה אשר נעשו בגן - עולה כי בגן יש צוות מצוין ומסור שעושה עבודה מעולה מול הילדים. ללא קשר לקיום הפגישה עם ראש העיר, העירייה תמשיך לעקוב מקרוב אחר המתרחש בגן ותפעל על פי הצורך ובהתאם להנחיות משרד החינוך".