משפחת הררי מאם המושבות

משפחת הררי מאם המושבות הגיעו לקלפי ללמד את הילדים דמוקרטיה מהי? סיפרו למיינט פתח תקוה כי הם מעוניינים במנהיג שיקדם את נקיון השכונה, ידאג לחניות ולשבילי אופניים.

בני הזוג כהן. צילום: מור גפני-דור

אליזבת (72) ושמואל (82) כהן משכונת עמישב המתגוררים כבר 50 שנה בשכונה, הגיעו להצביע הבוקר בקלפי השכונתי וסיפרו כי הם היו שמחים למנהיג שיטפל בנקיון השכונה ובבעיות התברואתיות כמו זבובים ויתושים. "אנחנו מרגישים שהיום יש זלזול בתושבי השכונה" אומרים בני הזוג.

רבים מתושבי העיר בילו את היום היפה בפארק יד לבנים בעיר לאחר שמימשו את זכותם הדמוקרטית. דיברנו עם כמה מהם.

 

ולאדי דידיק. צילום: מור גפני-דור

ולאדי דידיק, 23, תושב רמת ורבר בעיקר מודאג ממצב ההדתה בעיר: ''מפריע לי שהעיר והעיר נעשתה יותר דתית. בקדנציות האחרונות זה החמיר עוד ועוד. אנחנו חילונים שפחות מקורבים לדת וזה מכביד עלינו. אני חש כפיה דתית כמו בימי שישי שאומרים שאנחנו מפריעים לאחרים כשאנחנו לא. אי אפשר לעשות על האש כי זה ''פוגע ברגשות הדתיים''. אני מצביע למועמד שידאג לאינטרסים של הציבור החילוני".

 קובי וסול כחיל. צילום: מור גפני-דור

בית הספר עין גנים, קובי וסול קחיל, אב ובנו בני 54 ו-27 שמתגוררים בשכונה: ''זאת העיר שלנו. מזניחים את עין גנים. קיימת פה אוכלוסייה חזקה אבל מתעלמים מאיתנו. אין פה מתנ"ס ויש פה אוכלוסיה מכל הסוגים צעירים ומבוגרים כאחד. חשוב לנו שיטפחו את הגינות הציבוריות ויקימו גינות לכלבים".

אורי אהד הגיע להצביע עם משפחתו. צילום: מטה אהד

רחוב ליברכט פתח תקוה. הבחירות בעיצומן. צילום: אייל עצמון

פתקים זרוקים על המדרכה במרכז העיר. צילום: אייל עצמון

צילום: אייל עצמון

גם היונים בכיכר המייסדים במתח לקראת תוצאות הבחירות. צילום: אייל עצמון

מרכז העיר. צילום אייל עצמון

שכונת גני הדר בפתח תקוה, לקראת סיום ההצבעה