מתנ"ס עמישב. צילום: מתן דויטש

אריק חמו, חבר הנהלת מתנ"ס עמישב בפתח תקוה שנבחר לתפקיד על ידי התושבים, פוטר במפתיע על ידי יו"ר הנהלת המתנ"ס וראש העירייה, רמי גרינברג. הסיבה אינה ברורה, אך ישנם קולות בקרב תושבי הדר גנים הטוענים כי הסיבה היא התנגדותו של חמו לנת"צ בדרך מנחם בגין.

חמו, הנחשב לגורם דומיננטי ופעיל בשכונת הדר גנים וכן למזוהה עם סיעת ה"בית היהודי" בעיר, הביע את התנגדותו בתקופה האחרונה להקמת הנת"צ בשכונה יחד עם תושבים רבים. בתזמון שמעורר סימני שאלה, בחר ראש העירייה רמי גרינברג לפטרו מתפקידו במתנ"ס השכונתי.

אריק חמו

מאחר שחמו עצמו סירב להתייחס לנושא, הסיבות לפיטוריו כרגע אינן ברורות. גורם בשכונה טען כי אין ספק שפיטוריו קשורים להתנגדותו לנת"צ, ואילו גורם אחר שלדבריו מעורה בפרטים, טוען כי הסיבה שבגינה פוטר, היא שימוש בשפה לא נאותה של חמו כלפי עובד במתנ"ס. על פי אותו גורם המכיר את חמו, הדבר נוגד את אופיו והתנהלותו ועל כן עולות תהיות סביב פיטוריו.

מלשכת דובר העירייה נמסר בתגובה: "הנהלת מתנ"ס עמישב מורכבת בצורה וולנטרית על ידי נציגי ציבור הממונים ע"י ראש העיר. בהנהלה ניתן ביטוי לקשת הקהלים המאפיינים את האוכלוסייה בשכונה, וזאת על מנת שיינתן שירות מיטבי לכולם. האדם עליו מדובר ניצל את מעמדו כדי לפגוע במתנ"ס, דבר העומד בניגוד עניינים וכנגד ההיגיון, מאחר והוא אמור לפעול לטובת המתנ"ס, ואף פגע בצורה לא ראויה בעובדי המתנ"ס ויצר אנדרלמוסיה, דבר שאינו  מצופה ממי שאמור לדאוג לאינטרסים של המתנ"ס. לא ניתן יד להתנהלות מעין זו מאחר וטובת המתנ"ס ותושבי השכונה הם שעומדים לנגד עיניי ראש העיר".