משמאל: מיכל רוזין, יבגני סובה, משה ארבל, פנינה תמנו-שטה

(צילומים משמאל לימין: מתוך אתר הכנסת, אתר ישראל ביתנו, מתוך ynet, עידו ארז)

על פי תוצאות האמת הלא סופיות שפורסמו, ארבעה תושבים מפתח תקוה צפויים לכהן כחברי כנסת בכנסת ה-21. שניים מהם, יבגני סובה (ישראל ביתנו) ומשה ארבל (ש"ס), מהווים פנים חדשות בפרלמנט הישראלי וזה הזמן להכיר אותם.

חברי הכנסת החדשים

יבגני סובה (38), שממוקם שלישי במפלגת ישראל ביתנו של ליברמן, הוא איש תקשורת מוכר ומנחה רדיו וטלויזיה בעיתונות בשפה הרוסית. עלה לישראל בגיל 17 מברית המועצות לשעבר.

"יבגני הוא איש מלא מרץ אכפתיות וכישרונות רבים", אמר ליברמן על הצטרפותו של סובה לשורות מפלגתו. "יבגני הוא נציג מובהק של דור אחד וחצי של ישראלים דוברי רוסית שעלו לארץ כילדים או בני נוער ועברו אישית את כל תלאות הקליטה בארץ. הם מעורים היטב בכל המתרחש אבל גם חווים על בשרם את ההווי היום יומי של הוריהם - העולים המבוגרים והקשישים".

משה ארבל (35), שממוקם שביעי בסיעת ש"ס, הוא אב לחמישה ילדים וגר בפתח תקוה. ארבל כיהן בקדנציה הקודמת כיועצו של יו"ר הסיעה יואב בן צור. ארבל נחשב לאחד האנשים הקרובים לאריה דרעי, שהביע בו את אמונו ומינה אותו למקום ריאלי בסיעה.  

חברות הכנסת הוותיקות

פנינה תמנו-שטה (38), שממוקמת 24 ברשימת כחול לבן, היא חברת כנסת מטעם יש עתיד. בשנת 2013 נבחרה לכהן כחברת הכנסת והיתה לאישה הראשונה מהעדה האתיופית המשמשת בתפקיד זה ולחברת הכנסת הצעירה ביותר בסיעתה. בבחירות לכנסת ה-20 בשנת 2015 הוצבה תמנוו-שטה במקום ה-13 ברשימת יש עתיד ונשארה מחוץ לכנסת כשהמפלגה זכתה ל-11 מנדטים בלבד. בפברואר 2018 שבה תמנו-שטה לכנסת בעקבות התפטרותו של יעקב פרי.

מיכל רוזין, שממוקמת שלישית במרצ, נשואה ואם לשלושה ומתגוררת בפתח תקוה. נבחרה לכנסת לראשונה ב-2013, ושוב ב-2015. כיהנה כחברת ועדת החוץ והביטחון, ועדת החוקה, חוק ומשפט, בוועדת השקיפות ובוועדה המיוחדת לפרשת היעלמותם של ילדי תימן. כיהנה גם כיו"ר שותפה של השדולה הגאה, יו"ר שותפה של שדולת נשים שלום ובטחון, יו"ר השדולה לפלורליזם ולשוויון אזרחי ויו"ר השדולה לשוויון בתעסוקה. בכנסת האחרונה הובילה את המאבק נגד גירוש מבקשי המקלט ובעד "נשות הכותל".