* שם: נלי צ'פייב.

* גיל: 61.

* מצב משפחתי: "אם לשני ילדים".

* מגורים: "במרכז העיר".

* מקצוע: "אני אחות בהווה, כלכלנית בעבר".

 נלי צ'פייב. צילום: ריאן 

* מדוע בחרת במקצוע הזה? "רציתי לעסוק בתחום שיסייע לקהילה שקלטה אותי כאן בארץ בתור עולה. עשיתי הסבה אקדמאית וסיימתי את לימודיי בבית הספר דינה. בעניין הכלכלה, למדתי ועסקתי בתחום הזה כי הוא היה הכי יציב בברית המועצות".

* כמה זמן את מתגוררת בפתח־תקוה? "כמעט 15 שנים".

* מה הפינה האהובה עלייך בעיר? "גן החי. אני אוהבת אותו מאוד ומרבה לבקר בו עם הנכדים".

* לאיזו חוויה שחווית בעיר הייתה משמעות מיוחדת? "כשסיימתי את לימודי הסיעוד שלי, בדרכי להיות אחות, נבחרתי לסטודנטית מצטיינת והשתתפתי בטקס בהיכל התרבות בהשתתפות ראש העירייה. האולם היה מלא, וקיבלתי תעודה על הבמה. זה היה מרגש. זאת גם הייתה הפעם הראשונה שלי בתאטרון בישראל. לאחר הטקס הייתה הצגה, וזה היה יום משמעותי מאוד מבחינתי, הרגשה נהדרת, זכיתי לכבוד". 

* מה היית רוצה לשנות בעיר? "שהיא תהיה יותר נקייה. הייתי גם שמחה אם היו הופכים את השטח בהשקעה כספית לא גבוהה למקום נגיש ונעים יותר. מדובר רק בחשיבה ובתכנון ולא בבנייה מחדש".

* מה חסר לך בעיר? "לדעתי, אין די גנים ופארקים שבהם ילדים יכולים לשחק. זה גם נכון לקהל המבוגר שאין לו מקום לצאת בסביבה שלו, אפילו כמה פעמים בשנה במועדים כמו יום העצמאות. הייתי רוצה שיהיו יותר מתנ"סים".

* מה מרגיז אותך במיוחד בעיר? "אין שום דבר שממש מרגיז אותי, אין לי זמן להתעצבן על הדברים האלה, אני עסוקה בעבודה ובנכדים. במחשבה שנייה, פעמים רבות תדירות התחבורה ממש מרגיזה. אני יכולה לחכות לאוטובוס 40 דקות ואז יבואו שניים. עוד דבר שמעצבן אותי הוא תרבות הנהיגה, במיוחד בכל הקשור לחוסר הסבלנות של הנהגים. אם אין רמזור, אנשים עושים מה שהם רוצים בצמתים".

* מה מיוחד בעיר לטעמך? "עברתי לפתח־תקוה מחדרה, ומהרגע הראשון אהבתי את תרבות העבודה. כולם עובדים פה. יש פה המון אוכלוסיות, וכולן עובדות במגוון מקומות העבודה בעיר. יש פה מפעלים רבים, בתי חולים, בתי ספר... מי שירצה למצוא עבודה ימצא אותה בעיר. ככה אני מרגישה, וזה לא דבר של מה בכך. נוסף על כך, בפתח־תקוה אנשים תמיד היו פתוחים לעזור לי ויכולתי להתקדם כמו שאכן עשיתי בעזרת התמיכה והנכונות האלה".

* איך היית מתארת את העיר במשפט? "עיר שיש לה שאיפות ברמה העירונית וברמה הפרטית".