אודי כהן. צילום: ריאן

שם: אודי כהן.

גיל: 44.

מצב משפחתי: "נשוי ואב לשניים".

מגורים: "בשכונת רמת ורבר".

מקצוע: "שדר ספורט, קריין פרסומות, מרצה ומנחה אירועים".

מדוע בחרת במקצוע הזה? "זאת אחת הנקודות המרכזיות שאני מדבר עליה בהרצאה שלי. בגיל 21 סיימתי קורס 'שלמות אישית', ואחריו החלו להיות 'פיצוצים' וגילויים בחיי. בשנייה שהסתיים הקורס הבנתי מי אני, מה אני ויותר מכך – מה אני רוצה בדיוק. הייתי שלם עם כל צעד וצעד שלי ועם כל החלטה שלי. ברגע שהסתיים הקורס הבנתי באופן ודאי שאני שדר ספורט. באותו רגע התחלתי לפעול בביטחון מלא, והתחנה הראשונה שבה שידרתי הייתה רשת ב', במסגרת התוכנית היומית 'היום בספורט' ובמסגרת 'שירים ושערים'".

כמה זמן אתה גר בפתח־תקוה? "15 שנים".

מה הפינה האהובה עליך בעיר? "כשאני רוצה כמה דקות לעצמי אני מיד חושב על קפה הפוך. כשאני אומר את זה אני זז ל'ארומה'. מכל הסניפים אני מעדיף את ארומה אם המושבות. חלק מהעובדים כבר לא שואלים מה שמי, וזה מזרז את העניינים".

מה החוויה המשמעותית ביותר שחווית בעיר? "אין ספק בכלל – 7 ו־8 במאי השנה חקוקים בזיכרוני. ב־7 התקיים ערב שרים ללוחמים, בהנחייתי ובהשתתפות שרית חדד, מול אלפי אנשים. שעה קודם לכן עוד הנחיתי את טקס ערב יום הזיכרון בחולון, גם הוא מול אלפים. ב־8 במאי הנחיתי את ערב יום העצמאות בכפר גנים. הוא נמשך ארבע שעות, והשתתפו בו חנן בן ארי ושלומי שבת. גם שם היה קהל רב. שמיעת המחמאות והפרגון מעשרות אנשים בסיום הערב היה שווה הכול".

מה היית רוצה לשנות בעיר? "אני חולה סוכרת וחושב שהיחס למזון בעיר הרביעית בגודלה בישראל חייב להיות שונה. זה מתחיל בקופות החולים שאין להן קשר אישי עם המטופל וזמני ההמתנה לרופאים ארוכים מאוד, ונמשך בהרבה מקומות שלא מתייחסים לתוכן המזון בתפריט ובדרך כלל יש בו סוכר".

מה חסר לך בעיר? "מועדון ריקודים שיש בו מוזיקה עכשווית. ברגע שיהיה כזה, ונקודת הפתיחה שלו תהיה מוזיקה שאתה שומע בחתונות בגישה לא מסחרית, אני בטוח שהרבה קהל בוגר לא יצא לתל אביב אלא יישאר בעיר".

מה מרגיז אותך במיוחד בעיר? "נושא החניה והתאורה בשכונה שלי. מרגע שרמי גרינברג נכנס אין ספק שדברים התחילו להשתנות, אבל עדיין יש מקום לשיפור".

מה מיוחד בעיר לטעמך? "לדעתי, האנשים. יש כאן איכות של אנשי עסקים מצליחים, אנשי עבודה שהביאו לא מעט הישגים אישיים למשפחות שלהם, וגם ספורטאים שמביאים כבוד לעיר".

איך היית מתאר את העיר במשפט? "העיר בצמיחה ומתפתחת. יש ראש עירייה שדואג פרטנית לכל אזרח ואזרח כמעט, וזה דבר נדיר".