צילום המחשה: אבי מועלם

אם חד הורית לשני ילדים קטנים מפתח תקוה נקלעה לחובות כבדים בסך למעלה מחצי מיליון שקלים. אם לא די בכך, לאחרונה התגלו בגופה תאים סרטניים ועתה היא חסרת אונים. "זה מייאש אותי, אין לי כוח יותר לכלום". כעת היא מבקשת סיוע מהתושבים בכל מה שאפשר.

החיים של ריקה (שם בדוי), שגרה באחת השכונות הוותיקות בפתח תקוה, מעולם לא היו קלים. האבא של ילדיה עזב את הבית ונטש אותם כשהיו קטנים לעיר אחרת ומסרב להיות איתם בקשר. אם לא די בכך, לדבריה הוא פיזר צ'קים שרשומים על שמה בסך כ-500 אלף שקלים וכך נוצר לה חוב ענק.

"אני מגדלת שני ילדים שאבא שלהם לא רואה אותם כבר 7-8 שנים", היא אומרת. "אני מקבלת מזונות מהביטוח הלאומי אבל זה לא מספיק לי עבור שכר דירה וגידול הילדים שלומדים בבית ספר יסודי בעיר. הצטבר לי חוב של 3,600 לחברת החשמל, יש לי חובות גדולים של מים ושירותים אחרים. אני עוברת חיים לא נעימים".

לאחרונה, כאמור, גילתה ריקה במהלך בדיקות רפואיות כי תאים סרטניים מקוננים בגופה. "יש לי תאים סרטניים. זה לא נעים בכלל. זה לא נותן לי כוח לכלום. זה מייאש אותי להמשיך. אני בדרך כלל בן אדם מאוד לוחם בכל מה שצריך. פה זה שובר, גם כשאני רואה שקשה לי כלכלית וצריכה להילחם".

כעת את צריכה לפנות את הבית. איך תסתדרי?

"אין לי לאן לעבור, למרות שבעלת הבית נתנה לי עד סוף החודש. אני לא יכולה לנשום, אם אני רוצה לעבור דירה אין לי צ'קים ואין לי כלום".

פנית לרווחה כדי שיסייעו לך?

"אני לא רוצה לפנות לרווחה, אני חוששת שיקחו לי את הילדים".

מי שבאה לעזרתה של ריקה, היא הפעילה החברתית אור שטיבלמן שפרסמה ברשת החברתית את הבקשה לסייע לאם החד הורית.

"אני מכירה אותה תקופה ארוכה", מספרת שטיבלמן. "מדובר באם חד הורית שכרגע גילו לה את המחלה והיא נמצאת בבדיקות וטיפולים. היא זקוקה לעזרתנו בדחיפות לשלם חשבון חשמל ולשים אוכל במקרר".

המעוניינים לסייע מוזמנים להתקשר לאור שטיבלמן בטלפון 054-6690274.