סיירת אבטחה בפתח תקוה. צילום: לשכת דובר העירייה

   

תתחילו להכיר את השם "יעל"ן" - היחידה החדשה לאיתור נעדרים שתקים עיריית פתח תקוה, באמצעות אגף הביטחון שלה. 

בישראל נעלמים מדי יום עשרות אנשים במרחב הציבורי בארץ בנסיבות שונות, ולרשויות אין פתרונות אפקטיביים לצמצום ממדי התופעה.

עיריית פתח תקוה באמצעות היחידה תסייע למשטרת ישראל באיתור נעדרים, באמצעות היחידה שתאגד את כל המתנדבים שיגיעו לחיפושים, תשגר באופן יזום הודעות למתנדבים, תדריך את המתנדבים, תפנה לראשי ארגונים ועוד.

ראש העירייה רמי גרינברג מסביר: "נושא הנעדרים הוא נושא כאוב שיש לתת עליו את הדעת. אגף חירום וביטחון גיבש יחידה שתוכל לאגם משאבים ולסייע למשטרה באיתור נעדרים באופן יעיל, תוך שיתוף כלל הגורמים הרלוונטיים. היחידה תסייע למשטרה ככל הניתן ותעזר באפליקציית Hazilu, שפותחה על ידי תושב העיר אסף בר, אפליקצייה הפתוחה וזמינה לכל".

בחודש אוגוסט 2019 החלה עיריית פתח תקוה שיתוף פעולה עם  Hazilu שהוא ממשק מהפכני חכם וקל לשימוש לאיתור נעדרים, באמצעות מכשיר הסלולר. האפליקציה שפותחה בידי קבוצת בכירים מענף ההייטק, מבוססת על טכנולוגיית זיהוי פנים. במידה ואחד הגורמים המצויים באוכלוסיית הסיכון נעדר, הממשק מאפשר לאזרחים מודאגים ולצוות העירייה והמשטרה, לקשר בקלות בין הנעדר לבין בני משפחתו.

מ"מ רה"ע אוריאל בוסו, ראש אגף בטחון וחירום: "בשנה האחרונה שדרגנו את מערך האבטחה, תגברנו את אנשי הביטחון בשטח ופתחנו מרכז בקרה ושליטה המתצפת על המצלמות 24/7.

יש לנו את האפשרות היום להיות לעזר משמעותי למשטרת פתח תקוה ולסייע בזמן חיפוש אחר נעדרים".