צילום: דורון קורן

סערת כשרות חדשה: באזור קניון גנים בשכונת כפר גנים בפתח תקוה נתלו בימים האחרונים מודעות המזהירות את הציבור מפני דוכן אוכל המופעל במקום מידי יום שישי, ככל הנראה על ידי בני העדה הדרוזית.

"לדוכן האוכל המצוי בקומת הקרקע ליד המעליות אין תעודת כשרות", נטען במודעה. "לפי ההלכה אין לנכרי נאמנות בכשרות. הקניון ממוקם בשכונה דתית/מסורתית. פנינו מספר פעמים להנהלת הקניון וגם למפעיל, וביקשנו שיבהירו באמצעות שלט כי האוכל אינו כשר, אך הם מסרבים! ידע הציבור ויזהר!".

בשלב זה לא ברור מי העומד מאחורי הפצת המודעות שנחתמו ב"תושבים שאכפת להם". יש לציין כי העירייה הזהירה לאחרונה במתן קנסות כבדים לתושבים שיתלו מודעות שלא כדין.

קניון גנים. צילום: מתוך מפות גוגל

תושבים רבים זועמים לנוכח תליית המודעות וחברי ועד השכונה אף פעלו ביום שישי האחרון כדי להוריד אותם מלוחות המודעות. אנו רואים את המודעה כפסולה ומיותרת", אומר דורון קורן, דובר ועד כפר גנים ג'. "היא פוגעת ברקמה האנושית ובדו קיום המהמם שיש בשכונתנו המקסימה. כל בר דעת שעובר ליד הדוכן של האוכל הדרוזי ויש לו טיפה שכל בקודקוד, יכול להחליט על דעת עצמו אם מתאים לו או לא".

"במקרה הספציפי הזה, הדוכן הוא של משפחה מקסימה מעוספיה, אני אוכל שם מידי פעם וממליץ עליו בחום. פרט לכך, לוחות המודעות העירוניות אמורות לשמש לפרסומים עירוניים בלבד ולא פרטיים. בשורה התחתונה: לא נאפשר פרסומים של החרמות ושל הוצאת דיבה בשכונתינו, לא ברחובות ולא ברשתות החברתיות".

צביקה שטרן, תושב נוסף מהשכונה זועם אף הוא על צעד המחאה "מדובר במעשה מביש, מחליא , מזעזע , ואין לכך מקום . כפר גנים ג היא לא שכונה דתית. כפר גנים ג היא שכונה מעורבת של חילונים ודתיים שחיים בדו קיום".

מהנהלת הקניון סירבו להתייחס לנושא.

מעיריית פתח תקוה טרם התקבלה תגובה.