משחקים בגן | צילום המחשה: pixabay

הפער בין חופשות הקטנטנים במערכת החינוך לבין חופשות ההורים השכירים במשק הינו בעיה ידועה. זמן קצר לאחר שתמו חודשיים, בהם היו צריכים ההורים לנצל ימי חופשה רבים כדי לשהות לצד ילדיהם, מגיעה חופשת סוכות הארוכה - וגם השנה ייאלצו הורי פתח תקוה למצוא בה סידור לילדיהם. הצהרונים העירוניים לא יפעלו. 

רק לפני כשנה התייחס לכך ראש העירייה, כשפרסם פוסט ברשת החברתית לפיו "השבוע התעוררו הורי ילדים בפתח תקוה למציאות עגומה של מאבק נוסף: מאבק על תוספת ימי קייטנות בחול המועד סוכות ופורים. המאבק קשה וכואב בעיקר בגלל שבערים אחרות ראשי העיר הוסיפו ימים אלו מבלי שההורים יצטרכו אפילו לפנות או לבקש: הרצליה, רמת גן, נס ציונה, גבעתיים, תל אביב, נתניה, קרית אונו ראשון לציון ועוד".

בהמשך הוסיף, "בעיר פתח תקוה אין חפיפה אוטומטית בין ימי הקייטנה בבתי הספר ובגני הילדים, דבר שמקשה על הורים שילדיהם נמצאים במסגרות לימודיות. כראש עיר אוודא שינתנו כל הפתרונות לימי חול המועד. הדבר אינו מסובך שהרי כל הערים האחרות עושות זאת ללא הרף כל שנה".

הפוסט של גרינברג מלפני הבחירות | צילום מסך פייסבוק

שנה חלפה, ועל אף שנבחר לכהן כראש העירייה, שוב ההורים מוצאים עצמם אובדי עצות. "רק חזרנו מחופשת קיץ ארוכה ושוב פעם אנחנו צריכים לקחת ימי חופש מהעבודה, למי שבכלל נשארו לו ימי חופש", אומר אב תושב פתח תקוה בתסכול, והוסיף: "רמי גרינברג הבטיח במצע שלו להקל על הנטל שלנו ההורים, ואפילו לפעול לסבסוד צהרונים. בינתיים אנחנו משלמים על הצהרונים יותר כסף וגם לא מקבלים מענה בחגים שבהם המשק עובד".

מלשכת דובר עיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "לוח הצהרונים בחופשות של הרשות מוצמד ללוח משרד החינוך אשר קבע כי בשנת הלימודים תש"פ לא יינתן תקצוב עבור התכנית ניצנים בחגים. על כן התקבלה החלטה בשיתוף ועד ההורים העירוני כי אחד עשר הימים הארוכים יינתנו על פי החלוקה הבאה: חמישה ימים בחנוכה, חמישה ימים בפסח ויום נוסף באסרו חג סוכות. לפיכך, לא הייתה אפשרות לקיים צהרונים גם בחול המועד סוכות".