הסניף הקודם של היפר רוזנפלד. צילום ארכיון: עמית שעל, מתוך כלכליסט. למצולמים אין קשר לכתבה

המשטרה הגישה לאחרונה כתב אישום לבית משפט השלום בעיר נגד צעיר (23) מפתח תקוה ובן זוגו (34), בגין קשירת קשר לעשות עוון וכן הונאה בכרטיסי חיוב. זאת לאחר שעל פי החשד השתמשו בפרטי כרטיסי חיוב של עשרות לקוחות "היפר רוזנפלד" ללא הסכמתם וביצעו בהם רכישות בסכומים של מאות ואלפי שקלים.

על פי הטענות שמופיעות בכתב האישום, עד לתאריך 25.9.18 הועסק הצעיר בחברת "היפר רוזנפלד" באזור התעשיה סגולה כקופאי פרונטלי. במהלך תקופת העסקתו קשר קשר עם בן זוגו במטרה לבצע הונאות בכרטיסי חיוב של לקוחות החברה. לשם קידום הקשר ומימושו, רכשו השניים מספרי טלפון ניידים, פתחו כ- 14 כתובות דוא"ל שונות וכן פתחו חשבון פייפאל פיקטיבי עם פרטים אלה.

וכך זה התנהל, על פי הטענות בכתב האישום: במסגרת עבודתו של הצעיר כנותן שירות בחברה, קיבל מלקוחות החברה את פרטי כרטיסי האשראי לצורך הזמנה טלפונית ורכישות לגיטימיות של מוצרים אותם סיפקה החברה ללקוחות. לאחר שנחשף לפרטי האשראי של הלקוחות, העתיק הצעיר את הפרטים ועשה בהם שימוש ביחד עם בן זוגו, ללא קבלת רשות מבעלי הכרטיסים.

בהתאם לשיטה, השתמשו השניים בכתובות הדוא"ל השונות שפתחו וכן במספרי הטלפון שרכשו ופרטי האשראי השונים כדי להזינם במגוון אתרים ויישומים של בתי עסק, המספקים סחורות ושירותים באינטרנט. כמו למשל: סופרים, בתי מרקחת וחנויות שונות אשר שולחות את מרכולתן ישירות הביתה.

בסיכום כתב האישום מפורטות עשרות עסקאות שבוצעו באמצעות מסירת הפרטים הפיקטיביים בשילוב עם פרטי האשראי של הלקוחות, אשר מעולם לא הוצגו פיזית בבית העסק. נגד השניים תלויים עתה קרוב ל-30 סעיפי אישום בגין הונאה בכרטיסי חיוב וכן קשירת קשר לעשות עוון.

מהנהלת חברת "היפר רוזנפלד" נמסר בתגובה: "רוזנפלד הוא עסק בן למעלה מ 60 שנה, אנו ידועים כעסק אמין ומקצועי. אנחנו מרגישים בעצמנו מרומים וכועסים. אותו עובד עבד אצלנו תקופה קצרה כקופאי. עם היוודע המקרה הבאנו לסיום מיידי את עבודתו אצלנו והגשנו תלונה במשטרה ואנו חלק מהתביעה נגדו. בכל מקרה כל הלקוחות שנפגעו קיבלו את כספם בחזרה. כולנו צריכים להיות ערניים וככה נלחם באנשים כאלו".