צילום המחשה: shutterstock

הפרקליטות הגישה לאחרונה לבית משפט השלום בפתח־תקוה כתב אישום ובקשה להארכת מעצר נגד עבריין מין סדרתי (26) המתגורר בעיר, בטענה כי מסוכנותו גבוהה, וכי הוא מפר את תנאי צו הפיקוח שניתן לו פעם אחר פעם.

בכתב האישום נטען כי בנובמבר האחרון הורה בית המשפט על מתן צו פיקוח זמני נגד האיש, ובהמשך הורה על מתן צו הפיקוח באופן מלא למשך 30 חודשים. בין היתר, כללו תנאי הצו שיתוף פעולה עם קצין הפיקוח, איסור התחברות ו/או שהייה ביחידות עם קטינים ו/או קטינות וכן איסור על שימוש בסמים.

בכתב האישום נטען בנוסף כי לפני מספר שבועות הגיע האיש להתפלל בשעת בוקר בכולל ברחוב חנקין. כעבור כשעה וחצי הוא יצא מהמקום בחברת קטין בן עשר ושוחח עמו, וזאת בניגוד לצו הפיקוח. כמו כן, לפני מספר ימים הוא הבחין בשעת אחר הצהריים בשתי קטינות בנות 12 ברחוב שטמפפר והחל ללכת בעקבותיהן כברת דרך. השתיים, שהבחינו בו נבהלו וברחו, תוך שהן מזעיקות לעזרה קרובי משפחה. המשטרה שהגיעה למקום מצאה על גופו סם מסוג קנאביס.

בכתב האישום נטען כי יש עילה למעצרו לנוכח הראיות שכללו: הודאתו בדבר השיחה עם הקטין והמעקב אחר הקטינות, שלטענתו "גירו אותו" במטרה לשוחח עימן, הודאתו בהחזקת סמים וצריכתם, חוות דעת של מומחה ועוד. לטענת הפרקליטות, לנוכח חומרת, טיב ואופי מעשיו, קיים יסוד סביר לחשש שיסכן את ביטחון הציבור בכלל, וקטינות או קטינים בפרט.

בסיכום כתב האישום נטען כי "מסוכנותו הרבה והמובהקת מתגברת אף יותר לאור עברו הפלילי הכולל שתי הרשעות קודמות, ובהן עבירות מין כלפי קטינות וכלפי בגירות, וכן ביצוע המעשים בסמוך למתן צו הפיקוח מחודש נובמבר, כשהן הצו והן עונש המאסר הממושך שריצה אינם מרתיעים אותו".

פרקליטו של האיש, עו"ד גיא עין צבי מהסנגוריה הציבורית, מסר בתגובה: "מבלי להתייחס למעשים המיוחסים למרשי, וזאת משום שטרם נחשפנו לחומרי החקירה, מדובר בנאשם עם צרכים מיוחדים הסובל מהפרעת אישיות קשה. לצערנו הרב, למרות שמשפחתו ואני התרענו בפני בית המשפט, המשטרה והפרקליטות במספר הזדמנויות בעבר, שללא מסגרת טיפולית מתאימה תוך זמן קצר הוא שוב יפקוד את בית המשפט, איש לא נקף אצבע ופעל לשיקומו.

"מרשי נותר ללא גורם משקם. הרשויות לא עשו כל מאמץ למצוא לו מסגרת טיפול. אין מחלוקת שבשל מורכבות קשה שלו, משפחתו לא יכולה להתמודד עימו לבד. כולי תקווה שמכאן והלאה הגורמים הרלבנטיים יתגייסו לשיקום וטיפול במרשי, ובכך יפחיתו ממנו כל סיכון".