צילום המחשה: shutterstock

המשטרה הגישה בשבוע שעבר כתב אישום לבית משפט השלום בפתח־תקוה נגד בני זוג תושבי העיר בגין השארת ילד בלא השגחה או במטרה לנטשו. לטענת המשטרה, יצאו השניים מביתם בשעות הערב בעודם משאירים בו את בנותיהם הקטינות ללא השגחה, דבר המהווה סכנה ממשית לחייהן של הילדות.

בכתב האישום נטען כי השניים הורים למספר ילדות בגילאי שנתיים עד שמונה ומתגוררים איתם בדירה בפתח תקוה. במהלך חודש ינואר אשתקד, סמוך לשעה 20:30, יצאו השניים מביתם תוך שהם משאירים בו את הילדות, כשהגדולה בהם היתה אז בת שבע בלבד, ללא השגחה ראויה.

בכתב האישום נטען בנוסף כי לקראת השעה 22:00 יצאו שתיים מהן, בת השבע מלווה באחותה בת השלוש מהבית, והחלו מחפשות את הוריהן. השתיים הלכו על המדרכה יחפות ובוכות עד שעוברת אורח הבחינה בהן משוטטות והזעיקה את המשטרה. בהמשך הגיעה גם שכנה, שמכירה אותן וליוותה את השתיים לביתן, שם נמצאו יתר אחיותיהן.

בסיכום כתב האישום נטען בנוסף כי במעשיהם המתוארים השאירו ההורים את בנותיהם הקטינות מתחת לגיל שש בבית ללא השגחה ראויה ובכך סיכנו את חייהן, והיו עלולים לפגוע פגיעה ממשית בשלומן ובבריאותן. המשטרה הודיעה כי קיימת אפשרות לפיה יתבקש בית המשפט להשית על השניים עונש מאסר בפועל, באם יורשעו.