הפרסום של האירוע. צילום: מתוך הרשת החברתית

גם בשנת 2019: הדרת נשים בחסות חלקית של עיריית פתח תקוה. מחר (שני, 15.4) אמור להתקיים בהיכל התרבות בעיר אירוע הוקרה והערכה לציון חמישים שנות יצירה לבעל המנגן הרב חיים בנט, אירוע בחסות עיריית פתח תקוה ובו צפוי לנאום בין היתר ראש העירייה, רמי גרינברג. מלבד לוגו של עיריית פתח תקוה המתנוסס על גבי המודעה שפורסמה לקראת האירוע, נכתב בתחתית כי: "האירוע לגברים בלבד".

בעקבות הכוונה לקיים את האירוע בחסות העירייה, פנה חבר המועצה אורי אהד במכתב חריף אל היחידה לחיוב אישי במשרד הפנים. "ממידע המצוי ברשותנו העירייה משתתפת במימון האירוע ומשלמת בעבור כך בכספים אשר מקורם מן הקופה הציבורית", כתב אהד. "בהתאם לעובדה כי הוראת מימון האירוע מן הקופה הציבורית ניתנה, לכאורה, בניגוד לחוק, נבקש כי היחידה לחיוב אישי תחייב את ראש העירייה, מר רמי גרינברג, כמי שהורה על הוצאת הכספים, בהחזרת הכספים לקופת העירייה".

הבוקר (א') פורסם הסיפור גם בגלי צה"ל ובתגובה לכך תקפה שדולת הנשים את עיריית פתח תקוה: "קיום אירוע במימון ציבורי לגברים בלבד אינו חוקי ומשמעותו העלמת נשים מהמרחב הציבורי".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "כידוע, פתח תקוה היא עיר מאוד הטרוגנית, יש בה חילוניים, דתיים, חרדים ועולים חדשים. העירייה מתאימה את עצמה לצורכי התושבים, תוך הבנה פלורליסטית לרב תרבותיות המתקיימת בה. האירוע המדובר הינו הפקה פרטית של רדיו קול חי המקיים ערב שירה תורני, המיועד לבני הישיבות בפתח תקוה והעירייה הצטרפה כנותנת חסות חלקית. עיריית פתח תקוה תמשיך לתת מענה ומקום לכולם, תוך התחשבות ורגישות לכלל האוכלוסיות בעיר - ואנו גאים ומברכים על כך".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "על האירוע להיבחן על ידי היועץ המשפטי של הרשות המקומית, בהתאם לאופיו ועל פי הכללים. משרד הפנים אינו נוהג לבחון אירועים פרטניים ברשויות אלא מוציא הנחיות בנושא מעת לעת".