צילום: באדיבות תושבים

מזה מספר שבועות שחבורת נערים רכובים על אופניים חשמליים, מטילים את אימתם על עוברי אורח באזור הפאמפטרק באם המושבות. ביום ראשון השבוע, אותה חבורה תקפה את שירלי קמה, תושבת השכונה שחזרה מעבודתה. "זו הרגשה נוראית. פתאום אני לא מרגישה בטוחה ליד הבית שלי", היא אומרת בתסכול.

יום ראשון, השעה 21:45. שירלי קמה, תושבת רחוב רבקה גובר ורופאה במקצועה, עשתה את דרכה עם הרכב לביתה מעוד יום עבודה מפרך. כשהגיעה לאזור פינת הרחובות שרגא רפאלי ורבקה גובר, הבחינה בחבורה של כעשרה נערים בני 14-15 שעומדת על המדרכה עם אופניהם החשמליים.

"האטתי כי פחדתי שאחד מהם יפרוץ לכביש ואפגע בו", היא מספרת. "כשהייתי קרובה לעצירה מוחלטת אחד מהם קפץ לכביש והייתי חייבת לעצור. פתאום כמה מהם הקיפו את הרכב ולא יכולתי לנסוע משם מבלי לפגוע בהם.

"במקביל דיברתי עם אמא שלי בדיבורית והיא שואלת אותי 'מה קורה?'. לא הספקתי למצמץ והם פתחו את הדלתות האחוריות של הרכב והתחילו לקלל אותי. מזל שעבר שם מישהו שעשה הליכה והבריח אותם".

מה עבר לך בראש באותם רגעים?

"מאוד נבהלתי. לא ראיתי את זה מגיע. ועל מה? בסך הכל רציתי להגיע הביתה אחרי יום עבודה. חשבתי בהתחלה שמדובר במעשה קונדס, לא ידעתי שהם יפעלו מתוך רוע. זו סביבה שאני גרה בה ופתאום אני לא מרגישה בטוחה בה".

איך המקרה משפיע עלייך?

"יש לי שלושה ילדים, תאומים בכיתה ג' וילד בן 4 וחצי. לאחד מהתאומים יש חוג מחרתיים, והוא לא יילך לבד כמו שהיה רגיל. מה אם הם ייטפלו אליו? מאז אני גם נועלת את הרכב כשאני נכנסת אליו".

הגשת תלונה במשטרה?

"אותו אדם שעזר לי, הבחין בניידת משטרה זמן קצר לאחר מכן. הוא סיפר לשוטר מה שקרה ולאחר מכן השוטר יצר איתי קשר. הוא היה מזועזע וניסה לחפש אותם אך הם ברחו מהמקום. הבנתי ממנו שהם ימשיכו לחפש. אני עוזרת לאנשים במהלך היום ופתאום תוקפים אותי. זה הזוי. זה לא סביר שייכנסו לי לאוטו. אני לא יודעת אם הם תושבי השכונה, אבל אם כן, איפה החינוך שמתהדרים בו כאן?! אני חושבת גם שהסמיכות לפארק האופניים (פאמפטרק) אינו מקרי".

הפארק. צילום: באדיבות תושבים

כאמור, שירלי קמה היא לא היחידה שהוטרדה על ידי אותה חבורת נערים. תושבים נוספים דיווחו כי ניתקלו בהם, ביניהם רפי יולזרי, גם כן תושב השכונה, שסיפר: "נסעתי באותו אזור לפני כשבועיים, בשעה 21:30 לערך. חבורה של 8-10 נערים עם אופניים חשמליים עמדו בצד הדרך. צפצפתי להם כי לא ידעתי מה הם רוצים לעשות. הם זזו, ואחרי כמה שניות שמעתי רעש של חפץ שנזרק על רכבי, ומיד נעלמו מהמקום. סיפרתי על מה שקרה לשוטר שראיתי באזור כמה דקות לאחר מכן, אך הנערים כבר נעלמו מהמקום".

איך לדעתך ניתן לטפל בתופעה?

"להערכתי הם גרים באזור. צריכים להגביר את הפיקוח באזור, בין אם על ידי משטרת ישראל ובין אם על ידי העירייה, אבל קודם לכן זה מתחיל בחינוך. התופעה של הנערים שרוכבים על קורקינטים ואופניים חשמליים היא נפוצה לא רק כאן. הם נוסעים עם יד אחת, מדברים בנייד ושאלה של זמן עד שיקרה האסון הבא".

גורם מקצועי במשטרה ציין כי הם לא מכירים את הנושא, והוסיף כי במידה ואחד התושבים מוטרד הוא מוזמן לפנות ולהגיש תלונה.

מדוברות העירייה נמסר בתגובה: "אגף הביטחון בעירייה מסיים בימים אלו התקנת מצלמות בכל האתר. בנוסף התקבלה החלטה כי השיטור העירוני יגביר נוכחות בנקודה זו, בדגש על הערב".