מוריה וניק ליס. צילום: פרטי

מוריה ליס (28)

ככה החל הכול: מוריה גדלה בירושלים. בשנת 2010, בעודה סטודנטית, הכירה את ניק (32), אז תושב ארצות הברית, דרך חברה משותפת. ניק הגיע לארץ לכמה ימים לחתונת חברו, והשניים נפגשו בזמן שהותו בישראל. גם חזרתו לארצות הברית לא רופפה את הקשר ביניהם, והוא הלך והתהדק. כעבור חודשים אחדים עלה ניק לארץ הקודש וזמן קצר לאחר מכן התחתנו השניים.

במשך שלוש שנים גרו מוריה וניק בירושלים, ולקראת סיום לימודי התואר שלה גמלה בלבם ההחלטה לעבור למרכז ולהקים משפחה. הם ראו בפתח־תקוה את האפשרות המועדפת. אמנם השניים מצאו משרות לשביעות רצונם, אבל התוכנית להקים משפחה לא צלחה כמתוכנן.

"היינו אצל רופא והוא שלח אותנו לבדיקות, אבל לא איתרו בעיה אצלי, אז הוא אמר שאולי הבעיה אצל ניק", מספרת מוריה. "התחלנו טיפולים, אבל גם הם לא הועילו. בהמשך עברתי הפלה והחלפנו שני רופאים. כל אחד מהם אמר שהבעיה אצל האחר. בשורה התחתונה, לא הצליחו למצוא את הבעיה.

"זאת הייתה תקופה קשה במיוחד. מלכתחילה עברנו לשכונה צעירה שהיו בה ילדים קטנים אחרי שבדקנו גם גנים ובתי ספר. פתאום אנחנו מגיעים ורואים את כולם סביבנו מביאים ילדים לעולם, וזאת הרגשה לא נעימה בכלל. לא רצינו להשתייך לקהילה ספציפית כי הרגשנו לא קשורים. אנשים מדברים על הילדים שלהם ולא היינו חלק מזה, ולכן הקפנו את עצמנו בזוגות ללא ילדים. גם נסענו בהמון סופי שבוע כדי לא להרגיש ככה, כי אתה לא רואה את הסוף של זה".

מדוע זאת הייתה שנה מיוחדת? "אחרי יותר מארבע שנים של ניסיונות וטיפולים החלטתי שאני לא מסוגלת להמשיך בזה והפסקנו את הטיפולים. התחלתי טיפול פסיכולוגי וכעבור כמה חודשים נכנסתי להיריון באופן טבעי. עברו חמש שנים בערך מהרגע שהתחלנו לנסות ועד שנכנסתי להיריון. זה היה מדהים, לא משהו שחשבתי שיקרה באופן טבעי. לפני קצת פחות משנה ילדתי את איתן שמואל. נתנו לו את שמו השני כי ניק התפלל שאכנס להיריון כמו חנה שהתפללה לפני שילדה את שמואל הנביא.

"בזכות הלידה הבנתי ששום דבר לא מובן מאליו. אני מעריכה עכשיו יותר את העובדה שהפכתי להיות אימא ולמדתי להעריך את החיים שלפני הלידה. בזמן שאפפה אותי הרגשה נוראה היה לי ולניק זמן ליהנות יחד וגם התקדמנו בחיים". 

מה את מאחלת לעצמך לשנה הבאה? "להיות תמיד אופטימית. לדעת להרפות ולשחרר כשצריך ולקבל הכול באהבה, כי יש מי ששומר עליי מלמעלה ויודע מה הכי טוב בשבילי ומכוון את דרכי".