אורלי שיטרית. צילום: באדיבות שיטרית

מתוך השכול צמחה הנתינה: אורלי שיטרית, פעילה חברתית מפתח תקוה, בחרה בחיים למרות הטרגדיה הכפולה שפקדה אותה והקימה גמ"ח לזכר בנה אלי (לילוש) ובעלה מישל.

השבוע, כחלק מפעילותה, יתקיימו חמישה ימי הפנינג פורים ברחבי העיר. "זו השנה השישית שאנחנו מקיימים את הפעילות ומשנה לשנה זה רק גדל", היא אומרת. "מבחינתי אני ממשיכה את הצוואה של בעלי".

הכל התחיל לפני שש שנים כאשר אורלי שטרית ובעלה מישל שכלו את בנם אלי (לילוש), בתאונת דרכים. "בעלי רצה להנציח אותו בכל דרך אפשרית", היא נזכרת. "הוא רתם אותי ואת שלושת הילדים הנוספים לטובת העשייה למען זכרו - פתחנו גמ"ח של כלות, טורניר כדורגל ואז הגיע פורים והוא החליט שהוא רוצה לעשות הפנינג לזכרו לילדי רווחה. הוא נסע לתל אביב, קנה תחפושות והכנו משלוחי מנות למכירה. את כל הכסף שנאסף העברנו לטובת קמחא דה פסחא למשפחות נזקקות".

אלי (לילוש) ומישל שיטרית ז"ל

פחות משנה אחרי אותו אירוע, בעלה שם קץ לחייו, אך עבור שטרית זו הייתה רק תחילת הדרך. "החלטתי שאני ממשיכה את דרכו, מבחינתי זו צוואה שהוא השאיר. העשייה הזו, מלבד עזרה לאחרים, עזרה גם לי והרימה אותי אחרי האובדן. כשאת עסוקה ועושה למען האחר, את לא עסוקה באבל. כשזה על בסיס יומיזה נותן המון כוח ולא מאפשר לך לשקוע – זה ממלא לנו את החלל הגדול".

שטרית מסבירה כי כבר בשנה השנייה לפעילות נערכו שלושה אירועים בשיתוף פעולה עם העירייה, כשכל ההכנסות הועברו לרווחה. כאמור, השנה זו השנה השישית בה תתקיים הפעילות, אשר תחל בתאריך 4.3 (יום ב') במתנ"ס רמת ורבר. "השנה אנחנו נהיה בחמישה מתנ"סים – עמישב, אחדות, בית מרקו, רמת ורבר ובית הנוער ברחוב המעפילים" מסבירה שטרית "בכל יום נהיה במתנ"ס אחר. מתחילים ביום שני ועד יום שני שלאחר מכן".

למה בחרתם לקיים את האירועים דווקא במקומות אלה?

"בחרנו ללכת לשכונות הוותיקות, היכן שהאוכלוסייה קצת יותר חלשה. המטרה היא למכור תחפושות במחירים מוזלים ולעזור למי שזקוק לכך, יש לנו מאות תחפושות חדשות ומשומשות במחירים סמליים – עד 30 שקלים. מדי שנה אנחנו מקבלים פניות של אנשים טובים שרוצים לתרום לפעילות, אם בכסף או בתחפושות, השנה למשל קיבלנו תרומה יפה של מעל 800 תחפושות של שושי זוהר, מהקניון הגדול".

מלבד יריד מכירת תחפושות, בכל אחד מהאירועים יהיו פעילויות והפעלות שונות לילדים ולמשפחות, בין היתר מתנפחים, הצגות ילדים, דוכני איפור ומזון כשכל ההכנסות קודש לתרומה עבור משלוחי מנות למשפחות שידם אינה משגת. "יש לנו שיתוף פעולה מדהים עם העירייה, כולם נרתמים לנושא ואנחנו מקבלים באמת כל מה שצריך כדי לקיים את האירועים. מבחינתי זו גם עשייה למען הקהילה וגם הנצחה של שניהם".

להלן אירועי פורים שייערכו במהלך השבוע הקרוב

4.3 - מתנ"ס רמת ורבר, רחוב הפורצים 18 - החל משעה 17:00, הכניסה חופשית.

5.3 - מתנ"ס עמישב, רחוב קהילת שיקגו 1 - האירוע המרכזי החל משעה 17:00, הכניסה חופשית.

7.3 - מתנ"ס אחדות, רחוב שפרינצק 39 - בין השעות 17:00-19:00, כניסה בעלות סמלית של 10 ש"ח.

10.3 - מרכז נוער עין גנים, רחוב המעפילים 3 - בין השעות 16:00-20:00, כניסה בעלות סמלית של 10 ש"ח.

11.3 - מתנ"ס בית מרקו, רחוב דוד רמז 33 - החל משעה 17:00, כניסה בעלות סמלית של 10 ש"ח. לפרטים והרשמה: 03-9300969 או במזכירות המתנ"ס.