קונדיטוריית עיני ברחוב בר כוכבא. צילום: מתן דויטש

קונדיטוריית עיני מרחוב בר כוכבא, אחד המוסדות הקולינריים המוכרים בפתח תקוה, נסגרה לאחרונה אחרי פעילות של למעלה מ-40 שנה ולא תספק יותר את המאפים האהובים והריחניים שלה.

אי שם בשנות השבעים נפתחה המאפייה המפורסמת והחלה לספק מיני מאפים, עוגות, עוגיות ועוד. לקוחות רבים וקבועים הגיעו אל המקום, שהיה נגיש וממוקם במיקום מצויין במרכז העיר וסמוך לתחבורה ציבורית. עכשיו זה נגמר והעסק מוצע להשכרה.

"אנחנו מודים לכל הלקוחות שקנו אצלנו ושליוו אותנו לאורך השנים", אומרת מורן אקרמן (עיני לשעבר), בת 30, ביתו של אחד מהבעלים ומי שעבדה בחנות כ-15 שנה.

המאפים בקונדיטוריית עיני בימיה הטובים. צילום: באדיבות משפחת הבעלים

מדוע למעשה אתם סוגרים את המקום שהצליח מאוד?

"אבי הגיע לגיל פנסיה, ואחיי ואני למדנו מקצועות שונים, כך שכל אחד ממשיך בדרכו".

מה הקונדיטוריה סימלה עבורכם?

"שילוב של נוסטלגיה ומגוון טעמים. הכל סבב סביב המאפייה אצלנו. זה היה נושא השיחה המרכזי גם בארוחות המשפחתיות. נהניתי מאוד לחזור מבית הספר ולעבוד עם אבא. היה לי כיף מאוד".

צילום: מתן דויטש

אלו תגובות אתם מקבלים מאז?

"'חבל', 'עצוב מאוד' , 'איפה נקנה מאפים עכשיו?'. אנחנו שמחים מאוד שהרבה אנשים נהנו מהמוצרים שלנו אבל לצערי גם דברים טובים מגיעים לסיומם".

"זה ממש עצוב", אומרת עובדת לשעבר במקום. "העובדים היו נחמדים מאוד והמאפים היו ברמה גבוהה. היו לנו הרבה לקוחות קבועים שהתרגלו לטעמים, ובעיקר בסופי שבוע המאפייה הייתה הומה אדם".

אנשים רבים שעוברים היום במקום מופתעים לנוכח השלטים התלויים היום על חלון הראווה, אשר מציעים אותו לשכירות. "בכל שנותיי שעבדתי באזור הייתי מגיעה לכאן המון לקנות את מגוון המאפים", אומרת תושבת העיר. "גם כשעזבתי את העבודה והייתי עוברת באזור לא הייתי מוותרת על גיחה ל'עיני' כדי לקנות קפה ומאפה טוב. עכשיו נשאר רק עם הזיכרונות".