רמי ורד. צילום: שאול גולן

אחרי שישבו במשך חודשיים בבית חסרי מעש, נכנסו השבוע עשרה צעירים שמתמודדים עם אוטיזם למרכז תעסוקה זמני שפתחה עבורם עיריית פתח תקוה.

כזכור, הקומיקאי רמי ורד, אב לאסף, זעם על עיריית פתח תקוה לאחר שהסתבר לו כי במבנה בשכונת שעריה פעל גן של ש"ס. זאת למרות הבטחות חוזרות ונשנות לשיפוץ המקום ואכלוס הצעירים.

הקושי בהתמודדות עם הצעירים גרם לחלק מההורים לשלוח אותם למסגרות אלטרנטיביות שפחות מתאימות להם ואילו ורד עצמו נאלץ לשכור מישהו שיהיה עם בנו בבית: "ראינו רגרסיה בהתנהגות שלו, הוא השתגע בבית ולא הבין למה הוא לא יוצא ונפגש עם חברים שלו בחוץ", סיפר ורד.

הציוץ של ורד. צילום: מתוך הרשת החברתית

אתמול (רביעי) בישר ורד בחשבון הטוויטר שלו כי בנו סוף סוף נכנס למרכז תעסוקה: "הבן שלי כל כך שמח הבוקר לצאת מהבית למרכז התעסוקה, הוא התלבש בשנייה וטס לדלת. שמצד אחד זה עושה אותי מאושר, מצד שני זה מביא לי חשק לקחת אלת בייסבול ולהוריד את הראש לכל הנבלות שבגללם הוא היה בבית חודשיים. והוא היה נשאר בבית עוד חודשיים אם לא היינו הופכים את העולם".

ורד הוסיף: "עדיין יש שם גן של אל המעיין. בגלל כל הלחץ שעשינו בתקשורת הם פתאום מצאו מקום זמני, ממש מהיום להיום. הבוקר נפתח מרכז תעסוקה במקום הזמני עד שיפנו וישפצו את המקום שהבטיחו לנו מההתחלה".

דובר עיריית פתח תקוה, חזי חקאק, שלח את התגובה הבאה: "רמי ורד, חבל שבמקום הכרת התודה אתה בוחר באלימות קשה. זה גם סגנונך הקבוע. המרכז לא נפתח בזכותך, אלא בזכות עובדי אגף הרווחה ועמותת שק״ל שהתחייבו שהוא ייפתח במהלך חודש אוקטובר ועמדו בהתחייבותם.

"בתהליך איתור והכנת המקום היו שותפים רבים וזה המקום לציין שלא חלה חובה על העירייה לפתוח מרכז תעסוקה נוסף, שהריי ישנם כבר שני מרכזים קיימים - שמסיבותיך בחרת שלא להעביר לשם את בנך, אלא להשאירו בבית.

"חבל שאתה בוחר לנגח ולהתנהל בניבול פה ובאלימות, לצערנו, ההתנהלות הזו שלך לא מפתיעה. טוב שיש לנו מערכת אשר רואה מעבר לספין התקשורתי , את אלה הזקוקים למרכז התעסוקתי. ובכל זאת, הבוקר קמו עובדים ועובדות נפלאים לעוד יום של עבודה.

אשר במקום המילה תודה מקבלים 'אלה בראש'. את בנך המקסים קיבלנו בזרועות פתוחות ונדאג לרווחתו, כפי שהמערכת יודעת לעשות ועושה מידי יום".