אורי אהד ורמי גרינברג. צילום: מתוך הפייסבוק, יח"צ

אורי אהד, נציג סיעות האופוזיציה בפתח תקוה מטעם סיעת "הביצועיסטים", שלח אתמול מכתב לראש העירייה רמי גרינברג. במכתב הוא טוען כי שיבוץ נציגי האופוזיציה בוועדות המועצה והתאגידים העירוניים נעשה לכאורה בניגוד לחוק.

אהד כותב במכתב: "העקשנות הבלתי מובנת, למרות הידיעה כי מדובר בשיבוצים שאינם עולים בקנה אחד עם לשון החוק, מעלה תחושה קשה של רצון מכוון, לכאורה להדיר את נציגי האופוזיציה מן הגופים העירוניים ובכך, לא רק לפגוע ברצון ציבור הבוחרים בבחירות, אלא גם למנוע ביקורת על פעולות הנהלת העיר- הקואליציה".

אהד מתייחס בין השאר לועדת הביקורת העירונית. "לראשונה מזה כ-40 שנה ובניגוד גמור לחוק, שיבצה הקואליציה העירונית חמישה חברים המכהנים בהנהלת העיר בועדת הביקורת העירונית. הקואליציה העירונית ניסתה 'להכשיר' מהלך זה של שיבוץ חברי הנהלת העיר בועדת הביקורת בטענה כי מדובר בחברי מועצה שאינם חברי הנהלה".

לדברי אהד, קיימת חובת ייצוג יחסי לאופוזיציה באופן המשקף את יחסי הכוחות במועצת העיר.

ברקע המכתב, יש לציין כי בסיעת הביצועיסטים שזכתה לשלושה מנדטים בבחירות קיים כעס גדול על גרינברג שלא השכיל להכניסה לקואליציה שלו על אף רצון הבוחרים.

"המכתב מפרט כיצד בניגוד לחוק מנסה הקואליציה העירונית להשתיק את סיעות האופוזיציה", אומר אהד.

תגובת ראש העירייה, רמי גרינברג: "הכל נעשה עפ"י חוק ודין ועפ"י החלטת היועצת המשפטית. כל האנשים ובעיקר הנשים שנבחרו ראויים, בעלי נסיון וידע רב, שעושים זאת בהתנדבות וידעו להצעיד את פתח תקוה קדימה. עפ"י הנחית ראש העיר הועדות כבר נכנסו לעבודה מהירה לרווחת התושבים, ולא נאפשר לפוליטיקאים מתוסכלים להפריע להצעיד את העיר קדימה".