אורי אהד ורמי גרינברג. צילום: מתוך הפייסבוק, יח"צ

מצוות הדלקת נרות חנוכה הפכה בימים האחרונים להדלקת היצרים הטעונים ממילא בין סיעת "הביצועיסטים" בראשות אורי אהד לבין ראש העירייה, רמי גרינברג. הסיבה: טענות של אהד לאיומים לכאורה מצד גרינברג על גבאי בית הכנסת מוריה שבכפר גנים אם יאפשרו במקום טקס הדלקת נרות שמארגנים ה"ביצועיסטים".

לפני מספר שבועות הפיצו חברי הסיעה את ההזמנה ובה הם קוראים לציבור להגיע להדליק עימם את הנר השמיני של חג החנוכה באולם בית הכנסת מוריה שברחוב שולזינגר. אלא שלפני כניסת השבת האחרונה כתב חבר המועצה ויו"ר הסיעה , אורי אהד כי "גרינברג מנסה שוב לחסל את הדמוקרטיה, הכבוד, האחדות והמסורת של כולנו".

אהד המשיך: "גרינברג מנסה למנוע ממני ומסיעת הביצועיסטים לקיים את טקס הדלקת הנרות באולם האירועים של בית הכנסת מוריה. הוא איים על גבאי בית הכנסת שאם יאפשרו לנו לחגוג בצוותא, הוא יבטל להם את ההקצאה. טקס יהודי של חברים מפחיד אותו  כי הוא חושש מדעות אחרות".

ההזמנה להדלקת הנרות שבוטלה

לאור הדברים, החליטו חברי סיעת הביצועיסטים להעתיק את הדלקת הנרות והטקס ייערך הערב בשעה 18:30 בכניסה לבניין העירייה "במפגן של מסורת יהודית, אחדות ודמוקרטיה".

מלשכת ראש העירייה נמסר בתגובה: "חבר המועצה אהד, המתמחה בסילוף עובדות וביצירת שקרים ופרובוקציות, שלח באופן פחדני איש קש מטעמו כדי שיסגור אירוע כללי בבית הכנסת. לאחר בירור הדברים נתגלה להנהלת בית הכנסת כי מדובר באירוע פוליטי אשר הוסתר מהם בעת הסגירה. לכן, הנהלת בית הכנסת היא זו שהתרעמה על התרמית בשל העובדה כי נעשה ניסיון להכניס אירוע פוליטי בתוך בית כנסת, מבלי ליידע את הגורמים הרלוונטיים. נציין כי אירועים פוליטיים מתקיימים מפעם לפעם באולמות התרבות השונים ברחבי העיר וזאת לאחר שמזמין האירוע עושה זאת באופן שקוף ובדרכים המקובלות. במקרה המדובר נעשה ניסיון לעשות אירוע פוליטי ללא האישורים הנדרשים ובתוך בית תפילה שנמצא מטבע הדברים מחוץ לפוליטיקה".

בבית הכנסת מוריה סירבו להתייחס לדברים.