אבי ארביב. צילום: באדיבות ארביב

"כבר 3-4 שנים שאני כמעט לא יוצא מהבית חוץ מאישפוזים וטיפולים בבתי חולים", מספר אבי ארביב (42), תושב שכונת שעריה שגר בדירה של חברת עמידר. "במשך שנים התחננתי לראש העירייה שיעזור לי ויוריד את המדרגות בכניסה לבניין כדי שאוכל להתנייד עם הכיסא, אבל קיבלתי תשובה שאין לעירייה סמכות לטפל בכך . עכשיו, בזכות בורא עולם ששלח אליי שליח בדמותו של ראש העירייה רמי גרינברג, הורידו את המדרגות ואוכל לעבור עם כיסא הגלגלים".  

המדרגות בכניסה לבניין, לפני שהוסרו. צילום: באדיבות אבי ארביב

ארביב, שסובל מדלקת העצם, התגרש לפני מספר חודשים וגר לבדו בקומה הראשונה בבניין ללא מעלית. כשהוא מוכרח לצאת מביתו הוא נאלץ להיעזר בשכנים ובחברים כדי לרדת במדרגות שאינן באחריות העירייה. "יש לי מטפל שמגיע פעמיים-שלוש בשבוע ואמא שלי עוזרת לי לפעמים אבל קשה להתמודד ככה", הוא אומר בכאב וטוען כי גם המרפא בעיסוק שמגיעה אליו, חושבת שהתנאים בדירה לא מתאימים לצרכיו. ארביב פנה מספר פעמים לחברת עמידר כדי לקבל מהם עזרה אך לדבריו הנושא מתעכב בכל פעם מסיבה אחרת.   

השביל בכניסה לבניין לאחר שהוסרו המדרגות. צילום: באדיבות ארביב 

מחברת עמידר נמסר בתגובה: "אבי מתגורר בדירת דיור ציבורי בקומה הראשונה.  בקשתו למעבר לדירת קרקע נבחנה לפני כשמונה חודשים בוועדה שהתבססה על חוות דעת רפואית מטעם משרד הבינוי והשיכון, אך בצר לנו, נאלצה לדחות בקשתו כיוון שלא מצאה צידוק רפואי לכך.

"יצויין, כי דירות הקרקע מיועדות לזכאים שאינם מסוגלים לעלות ולו מדרגה אחת וזאת, בשל המלאי המוגבל בדירות אלו,  ולכן נאלצת הוועדה להכריע בהתבסס על חוות דעת היועץ הרפואי. באפשרותו של אבי להגיש ערעור לוועדה ציבורית בבקשה נוספת ובצירוף מסמכים עדכניים המעידים על כל שינוי במצבו הרפואי. נמשיך ללוות אותו ולסייע ככל הניתן".