צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

לאחר שנים של תלונות על הצטברות זבל ואשפה בחצר בניין משותף בפתח תקוה, פונו ביום חמישי טונות של אשפה וגרוטאות מבניין שבו גרה אגרנית ברחוב חיסין בשכונת תקומה.

המבצע נוהל ע"י האגף לפקוח רב תכליתי בשיתוף אגף התברואה ובסיוע אגף הביטחון שפעלו לפינוי הזבל שהצטבר בחצר הבניין המשותף במשך שנים.

לטענת העירייה, האגרנית השתלטה על החצר בניגוד לחוק ואיחסנה בו בעיקר בגדים ישנים, גרוטאות וכן 2 רכבים נטושים ששימשו כמחסן.

צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

"מלבד הנזק התברואתי, האגרנית הציבה בחצר הבניין גם מכשירי חשמל אשר היו מחוברים באופן פיראטי ומסוכן", נמסר מהעירייה. "לאחר עשרות תלונות של תושבים על המפגעים וכן התראות ודו"חות רבים שנשלחו לאגרנית בנושא, הורה ראש העירייה רמי גרינברג לגורמי הרשות לפנות את המפגעים בהקדם ולבצע מעקב שימנע את הישנות התופעה".

ראש העירייה, רמי גרינברג: "בדומה לאירוע שהיה לפני מספר חודשים, גם במקרה הזה פעלנו אל מול תופעת האגרנות, שהינה תופעה מצערת ומסוכנת. אנחנו עושים זאת בנחישות לטובת רווחת הציבור וברגישות הנדרשת. אין ספק כי הפינוי שארע הבוקר יחזיר לתושבי האזור את איכות החיים המגיעה להם ואני מודה לצוותים על המבצע המורכב והחשוב.

אחרי הפינוי. צילום: דוברות עיריית פתח תקוה