"אמא, אני צריכה למלא את הדף הזה ולתת למורה לפני יום ההורים". הדף הזה, שהוא יוזמה ברוכה של בית הספר, נקרא "יש עם מי לדבר". הוא אמור להאיר לילד את היכולות שלו, להציב לו יעדים חדשים להמשך השנה ולייצר לו מודעות במה הוא צריך להשתפר.

תודו – נשמע מצויין ואף מתקדם במערכת החינוך. רק שבתי הקטנה, לקחה את זה למקום אחר לגמרי. בנקודות החוזק שלה היא כתבה "אדם ואדמה", ספורט, מדעים. בנקודות לשיפור היא רוצה להשתפר במתמטיקה, וביעדים, שוב, להשתפר במתמטיקה. תוך כדי קריאה, הבנתי שהגיע הזמן לשיחה אימונית טובה! 

התיישבנו במטבח ושאלתי אותה אם "אדם ואדמה", מדעים וספורט הם הדברים היחידים שמגדירים אותה. האם אלו היכולות שלך שחר? האם להתחזק במתמטיקה זה היעד היחידי שלך לחצי שנה הבאה? איך זה יהיה כשתשתפרי במתמטיקה?  

שחר שותקת. מנסה להבין לאן אני חותרת. ואז ציירתי חנוכיה. ביקשתי משחר שלכל נר בחנוכיה תכתוב דבר אחד שהיא טובה בו. וביקשתי - בלי לימודים.  תכונות אופי שהיא אוהבת אצלה, יכולות שלה, ייחודיות שלה. היה לה קשה. למי מאתנו לא קשה להגדיר את עצמו באופן חיובי, להגיד במה אנחנו טובים. אנחנו ברגע אומרים במה אנחנו לא, ואיפה אנחנו רוצים להשתפר. אמרתי לה, שכמו בחנוכה, אני רוצה להאיר אותה בשמונה נרות. להסתכל רק על ה-יש, להאיר בפנס גדול את מה שכן, את מה שטוב, את מה שחזק בה. 

ושחר ישבה וכתבה. והנה נדלקו נרות של חברות טובה, נאמנות, כבוד לאחר, הקשבה, מתן עזרה ועוד ועוד. הדלקנו את החנוכיה של שחר בבית ומיד ביקשנו גם מליאור לצייר לה חנוכיה שלה.

כי בכל אחד מאיתנו יש לפחות 8 נרות, ואנחנו רק צריכים לראות אותם, להעצים אותם ולתת לאור שלהם להאיר את היום יום שלנו.

מאחלת לכם חג חנוכה שמח ומלא באור, תעשו לילדים שלכם נס ותנו להם שמן להמשך השנה🕎.

ולאלה שרוצים עזרה וכיוונים נוספים - במסגרת לימודיי, אני מאמנת אישית, מבוגרים  ונוער, בכל תחומי החיים, להגשמת מטרות ולהשגת חלומות ושינויים. אשמח להיות חלק מהדרך שלכם.

קצת על הקשר שלי לפ"ת: אני עובדת מזה כ–20 שנים בחברת הייטק מובילה בתחום בעיר. לפני כעשור, את הדירה הראשונה שלנו כזוג נשוי, קנינו באם המושבות בתחילת דרכה. גידלנו את ליאור ושחר בגנים ובבתי הספר באם המושבות ויחד גדלנו בשכונה שגדלה והתפתחה למעצמה עצמאית ומושכת.

מירב ארגמן

Meravarg@gmail.com