מתחם הצופים. צילום: באדיבות לירון פדר

חניכי תנועת הצופים בשכונת אם המושבות בפתח תקוה נאלצים לקיים את הפעילויות שלהם בגשם שוטף, ללא קורת גג. לטענת ההורים, הסיבה לכך היא שהעירייה העבירה את מרכז הנוער תוך הבטחה כי יוקם חדש ומקורה במקום אחר. "ההבטחה לא מומשה עד היום", אומרים ההורים.

שבט "צופי המושבה" הוא קן הפעילות של תנועת הצופים ברחוב שרגא רפאלי בפתח תקוה. חניכי השבט ידעו ימים יבשים יותר. הגשם שהיכה ברחבי הארץ לא פסח עליהם מסיבה אחד פשוטה - אין להם מבנה סגור לקיים בו פעילויות.

לפני מספר חודשים הועברו חניכי השבט למתחם פתוח ולא מקורה סמוך למועדון נוער. "אם לא היו מעבירים אותם היום היה לחניכים מקום להיות בימי גשם", אומר לירון פדר, אבא לחניכה בשבט. "פנינו לכל גורם אפשרי. כולם אמרו שאין להם מקום לתת לנו. זה לא שאין, הם פשוט לא רוצים לעזור". 

מה אומרים בהנהגת הצופים?

"הם אומרים שאם יהיה גשם הפעילות תבוטל. אז אנחנו ההורים צריכים לקחת על עצמנו את הפעולה וכל פעם במהלך החודשיים האחרונים משפחה אחרת אירחה את הילדים לפעולה בבית. זה לא פתרון הגיוני ונורמלי".

פדר אומר כי גם בתנועות נוער אחרות בשכונה, כמו הנוער העובד והלומד, קיימת  אותה בעיה בדיוק. "תנועות הנוער הן תחת אחריותם של אגף חברה, נוער וצעירים, שהוא חלק מהעירייה. למה אף אחד לא משתף איתנו פעולה? אפשר למצוא פתרון נורמלי במהירות. אנחנו רק בתחילתו של החורף, אנחנו לא רוצים שיתבטלו עוד פעולות לילדים שלנו".

עיריית פתח תקוה מסרה בתגובה: "מרכז הנוער שפעל ברחוב רבקה גובר עבר למשכן חדש צמוד קרקע עם חצר בשרגא רפאלי שמותאם יותר לפעילות בני נוער. תנועת הצופים פועלת באותו מרחב פעילות והמעבר של מרכז הנוער לא רלוונטי לפעילות העמותה של תנועת הצופים. קיימת תכנית מסודרת להקמת מתחם ל'שבט המושבה' וזאת ללא כל קשר להקמת מתחמים לקיום חוגי ספורט בסטנדרטים הכי גבוהים שיש".