בבית הספר השש שנתי אחד העם מאמינים בעזרה לקהילה. "זו כבר השנה התשיעית שאני יו"ר ועד ההורים ואנחנו תמיד רצינו לשמור על קשר טוב עם תושבי העיר ולעזור לאלו שצריכים", אומרת הילה סטבסקי, יושבת ראש ועד ההורים בחטיבה ובתיכון אחד העם. השנה הוחלט בוועד על תרומה של אביזרים לחורף, ביניהם שמיכות ומצעים, לכלבים וחתולים שנמצאים בהסגר בשטחי העיר.

בשנה שעברה אספו התלמידים וההורים אביזרים שונים לגן הפרחים שבבית החולים גהה. "הם ביקשו דברים נורא פשוטים אז מעבר לכסף שאספנו בשבילם, קיבלנו תרומות של אתי חפירה, ערכות יצירה וגרביים חמות לחורף. העברנו להם גם משלוחי מנות בחנוכה ובפסח כדי שיהיה להם חג שמח".

איך אתם אוספים את התרומות?
"בכל שנה אנחנו עורכים את יום המגוון האנושי ומקימים דוכנים רבים שמפעילים אותם הורים וילדים שנרתמו והתנדבו גם באחד העם וגם בביה"ס היסודי בר לב." בבית הספר מוקמים מדי שנה דוכני קפיטריה עם משקאות ומאכלים, דוכני קעקועים, צמות, אביזרים יד שנייה ואפילו הופעות של שירה וריקודים של הילדים. כל התרומות הולכות למטרות השונות ולטובת הקהילה. "שנה שעברה אספנו 12 אלף שקל בשעתיים של יום שישי אחד והכול הועבר לגן הפרחים ולגן עליה".

מאיפה בא הרעיון?

"ההנהלה, ההורים והתלמידים מאוד עוזרים אחד לשני בדבר הזה, יש פתיחות והיענות מאוד גדולה. אני מתנדבת למען בעלי חיים ועוזרת בעמותת "הכלבים שבצל", והחלטתי ביחד עם אסנת אונצ'יק ואורנית קס שפעילות בעמותה על רעיון לאיסוף שמיכות ואביזרים לחורף לכלביות בבית הספר.

סטבסקי אומרת כי הכוונה היא ללמד את התלמידים ודרך כך גם את הקהילה שצריך לדאוג לבעלי חיים ובני אדם באותה המידה. "אני מאוד מאמינה בזה, בל"ג בעומר אנחנו מתכננים לסייר ולמנוע פגיעה בבעלי חיים, הילדים מאוד פעילים ורוצים לעזור ואפשר לגייס את הבית ספר לטובת הפעולות".

תלמידי אחד העם שש שנתי בשיתוף עם הנהגת ההורים והנהלת בית הספר התגייסו למבצע האיסוף שייערך עד ה25.12 וקוראים לאמץ כלבים או חתולים שנמצאים בהסגר או בעמותה.