בתאריכים 18.12  וה-29.12 יתקיימו שתי פעילויות בנות 4 שעות כל אחת במתחם המגה קארטינג בקניון הגדול. הניסוי, נהיגת קארטינג חוויתית, אמור לבדוק כיצד הדרכה לבני 17-25  יכולה להיות אפקטיבית ובעלת השפעה, בין היתר גם על אנשים בעלי הפרעת קשב (ADHD). הפרוייקט החוויתי מיועד לתת לנהגים צעירים כלים ייעודיים להתמודדות בכבישים ולתת להם טיפים לנהיגה בטוחה.

שם הפעילות הוא "מפתחות לחיים" ומטרת המחקר היא לקדם ולהציע למשרד החינוך סדרת הדרכות ללימוד נהיגה לצעירים. הניסוי הינו תולדה של שיתוף פעולה בין עמותת "קווים ומחשבות"  (העמותה הישראלית להפרעות קשב) ותוכנית "120" של גיל ביילין. על המחקר תפקח פרופ' טובה רוזנבלום, מנהלת המכון לחקר הגורם האנושי לתאונות דרכים באוניברסיטת בר אילן.

עומרי קינן, מנהל הפעילות של עמותת "קווים ומחשבות": "אנחנו רוצים שנערים ונערות ילמדו נהיגה מונעת מגיל צעיר, כבר מכיתה י'-י"א, ושיהיו מודעים לסכנות שיש בכביש, איך לנהוג ולקבל הדרכות שיעזור להם בנהיגה האמיתית".

לטובת הניסוי נרשמו כבר כמה עשרות של משתתפים וההרשמה בשיאה כשהיעד הוא 120 משתתפים שמלבד השתתפות בניסוי ייחודי גם ייהנו מנסיעה בקארטינג חינם.

פרטים נוספים ורישום בקישור הבא: https://goo.gl/forms/qRcK7NUE24rNquyc2