צילום: באדיבות עדה אופיר

תלמידי כיתה ד' 2 מבית הספר "נווה עוז" בעיר אספו בשבוע שעבר כ-20 אלף שקל לטובת ילד מיהוד, שלקה במחלה קשה וזקוק בדחיפות לתרופה יקרה העולה כ-450 אלף שקל.

הכל החל כשאחד מתלמידי הכיתה, יונתן גלמן, קרא כתבה באתר ynet על ילד בן שבע, שמזה שנה וחצי נאבק בסרטן אלים המתפשט בגופו. הילד עבר טיפולים כימותרפיים, ניתוחים והשתלת מח עצם, אולם הגידול הממאיר שלח גרורות לכל גופו.

"בעקבות הכתבה פתח יונתן קבוצת ווטסאפ ייעודית, שבה חברים כל תלמידי הכיתה", מספרת עדה אופיר, אמה של שירה הלומדת בכיתה. "בקבוצה שנפתחה הוא הציע לאסוף כסף לתרומה עבור הילד, וכל התלמידים נרתמו לעזור לו. התלמידים החליטו לארגן אירוע מכירות של מוצרי יד שנייה ועוגות, וקבעו את האירוע בגינה הציבורית הסמוכה לבית הספר".  התלמידים הובילו את המהלך לכל אורכו, בסיוע של הוריהם.

"תמכנו בהם מאוד ולא רצינו להשתלט להם על הארגון וההפקה", מוסיפה אופיר. "הצלחנו לגייס המון אנשים שתרמו מוצרים ובאו לסייע במכירה. בסופו של דבר הצליחו התלמידים לגייס את הסכום שהועבר למען המטרה".

הלב הרחב של התלמידים ריגש מאוד את המעורבים, ותושבים רבים פרסמו פוסטים בפייסבוק בדבר האירוע. "זה מעשה מאוד מיוחד", מסכמת אופיר. "מדובר כאן בקבוצת ילדים שראתה ילד אחר הזקוק לעזרה ונרתמה למענו. הם בחרו להשתמש בווטסאפ ככלי חיובי ומועיל, פתחו את הלב שלהם ולא ויתרו לרגע.

"הילדים היו במסע הזה בהתרגשות עצומה. הם הכינו שלטים, ויתרו על חוגים ונתנו מכל הלב. מעבר לתרומה שנאספה, הם גם קיבלו שיעור בעצמאות, בנתינה לזולת ובלקיחת אחריות. עצם העובדה שהרצון והיוזמה הגיעו מהם - שווה הכל בעיניי".

כעת מקווים התלמידים כי הסכום שהועבר, יחד עם סכומי כסף נוספים שנתרמו למען המטרה, יסייעו לילד החולה לקבל את התרופה היקרה ובכך יינצלו חייו.