קניון גנים קיים ביום שני פעילות מיוחדת לילדים, שכללה קישוט אקווריומים, כשבסופה אמור היה כל משתתף לקבל דג זהב במתנה. עם זאת, הפרסומים על הפעילות הגיעו גם לפעילים למען בעלי חיים, שהגיעו למקום במחאה, חילקו עלוני הסברה בנושא ועוררו זעם רב בקרב המבלים.

"רצינו להגיע להנהלת הקניון כדי להעלות את המודעות לכאב שהדגים חווים בצפיפות באקווריום, וגם לנסות לבטל את הסדנא הזאת", מסבירה ירדן לוי (17). "החלטנו שבתור התחלה יהיה נכון להציף את הקניון בפניות בנושא".

ואכן דף הפייסבוק המדובר התמלא בפוסטים של פעילים. כך, למשל, כתב אחד מהם: "בעלי חיים הם לא סחורה שנוצרה לבידור שלנו. לא מחנכים לכלוא אותם, מחנכים לאהוב ולכבד אותם".

המחאה הרשתית עשתה את שלה, אולם באופן חלקי. בהנהלת הקניון הודיעו שהסדנא תצא לפועל והילדים ילמדו איך לקשט אקווריומים. עם זאת, הוחלט לבטל את חלוקת הדגים בסיומה.

את לוי זה ממש לא הרגיע, והיא החליטה להגיע לסדנא עם פעילה נוספת ולחלק למשתתפים חומר הסברה. "ידענו שיש בקניון חנות חיות", היא מספרת. "חששנו שגם אם לא יחולקו דגים בחינם, יהיה מי שיקנה אותם. גם רצינו לבדוק כי אכן חלוקת הדגים בוטלה, וכי הדבר לא נאמר רק כדי להשתיק אותנו.

"לכן הכנו והדפסנו 'פלאיירים', שמכילים ציטוטים ממחקר בנושא המסביר על השיטות הזדוניות בהן משתמשים כדי ללכוד את הדגים, על כמות הדגים המתים כתוצאה מכך ועל הסבל שהם חווים בתוך האקווריום".אילו תגובות קיבלתן?
"רובן לא היו חיוביות וחלקן היו זוועתיות ממש. היו שם אמהות שהביאו את הילדים שלהם והדברים שאמרנו לא עניינו אותן בכלל. הם די התעלמו מאיתנו וביטלו אותנו בהינף יד. את חומר ההסברה חילקנו גם בחנות החיות וזכינו ליחס נוראי".

מהנהלת הקניון נמסר בתגובה: "ההנהלה קשובה לאוכלוסיות השונות בעיר ואינה מעוניינת לפגוע ברגשות הציבור".