חנה קרן. אוטוטו סוגרת 40 שנה בעיר. צילום: ריאן

שם? חנה קרן

 גיל? 68

 מצב משפחתי? נשואה פלוס ארבע בנות ובן.

 מגורים?

שכונת קרית מטלון

מקצוע? מנהלת משרד רו"ח אלי קרן ושו"ת בקרית מטלון. (מטלון סנטר)

מדוע בחרת במקצוע? הייתי מורה בתיכון לספרות ותנ"ך, ובעלי היקר, רואה-חשבון, הביא יום אחד ערימת ניירות של איזשהו סוחר, הביא ספר תקבולים ותשלומים, והורה לי לרשום. השאר- היסטוריה. ב1977, כשהשתתפתי בקורס חשבים להסבת אקדמאים, כבר לימדתי את המורה.

הגעתי בגלל הצורך, נשארתי כי אהבתי את המקצוע. מרגישה החמצה שלא שילבתי בין ההוראה לחשבונאות ולא פתחתי בית-ספר להנהלת חשבונות.

כמה זמן את/ה מתגורר/ת בפתח-תקוה? מ-1979. גידלתי פה את חמשת ילדי, קטפנו תפוזים מפרדסי יכין-סנטר ונוה עוז החדשה, ובוטנים משדות אם-המושבות.

מה הפינה האהובה עליך בעיר?

בחרתי להצטלם ב בית הספר מעלה הזיתים, אשר נמצא במיקום משגע. שטחו נרחב וגבוה, עצי זית ענפים ונהדרים. ההווה אמנם עגום והמקום נראה כמו אנדרטה, אבל אני מדמיינת את העבר. אין עוד בית ספר במיקום כזה!

זוכרת את הדשא עליו ישבו ילדי, ואת ערוגות הירקות שהמנהל אבנר אלמליח טיפח עם התלמידים.

בית הספר הזה הוא אוצר. ניתן להקים כאן מוסד חינוכי סביבתי שיהווה אבן שואבת לתלמידים מכל העיר.

מה החוויה המשמעותית ביותר שחווית בעיר? לצערי, מדובר בחוויה שלילית. מייד כשעלה לשלטון יצחק אוחיון הוא זימן את וועד בית הספר והודיע על סגירתו. אני התכוננתי לישיבה חגיגית עם הרמת כוסית..

הייתי בהלם. הרגשתי אגרוף בפרצוף. ניגוד מוחלט להבטחה מאתמול. ההלם הזה גרם לי לנטוש כליל את עבודתי הציבורית. מפח נפש אדיר.

מה היית רוצה לשנות בעיר? את היחס לעבר. דוגמא ליחס הקלוקל קיבלנו רק לאחרונה. לפני כמה חדשים הלכה לעולמה לואיז כהן ז"ל, יקירת העיר. פעילה נמרצת ובלתי מתפשרת, שכל ראשי הערים לדורותיהם נענו לבקשותיה עוד לפני שביקשה, כי ידעה לעמוד על שלה ולהילחם את מלחמתם של החלכאים והנדכאים, אלה שאין להם פה ואין להם כסף למורים פרטיים ו/או עורכי דין, וידעו שחבל להם על הזמן, ונענו לה. למרות זאת, אף נציג של העירייה לא הגיע להלוויתה ולא נתקלתי באף מודעת אבל לזכרה. זה ממשיך בהזנחה הפושעת של השכונות הוותיקות ותיעדוף השכונות החדשות על חשבונן. התוצאה – הכבישים פה מנותצים והמדרכות שבורות. והכי בוער – לפתוח מחדש את "מעלה הזיתים". שכונה צריכה בית ספר. זה הלב שלה.

מה חסר לך בעיר? מתקני ספורט נגישים בשכונה שלי, מתקני משחקים, הצללה ומתקני מיחזור.

 מה הכי מעצבן אותך בעיר? מידת הדין של המחלקה המשפטית בעיר. אין, ולא היה שום ויתור על דוח חניה, למרות נימוקים מוצדקים.  תהיו טובים, תוותרו לפעמים. מעצבן שאי אפשר לעצור לרגע על רחוב הברון הירש ולחטוף כמה סלסלות פרי מהשוק, בלי לחטוף דוח ובלי להיכנס לחניון.

מה הכי מיוחד לטעמך בעיר? הריכוז המכובד של בתי חולים. שלא נזדקק.

 איך היית מתארת את העיר במשפט?

פתח תקוה היא פתח-תקווה - עיר בנסיקה.