אור כרמי. דרך ראויה להנצחת שמו. צילום: באדיבות העמותה

ראש השנה מתקרב וכמו בכל שנה עמותת אח"י נרתמת לסייע למשפחות נזקקות לקיים את סעודת החג.

העמותה הוקמה בשנת 2011 על ידי ששון מני ומשפחתו של אור כרמי ז"ל. כרמי, חייל בתותחנים, נפטר בשנתו מווירוס שפגע בליבו בפברואר 2009, חודשים ספרים אחרי שהשתתף במבצע "עופרת יצוקה". כרמי נפטר במיטתו, כשיצא לחופשת סוף שבוע מבסיסו.

"מותו הפתאומי והטרגי, כך ללא התראה מוקדמת, הכה בנו בתדהמה רבה והשאיר אותנו המומים וכואבים", כתבה משפחת כרמי, " קשה מאוד להעביר באמצעות מילים את עוצמת הרגשות, הצער והיגון באובדן של מישהו כה קרוב וצעיר ובנסיבות כה מוזרות".

ששון מני, שעסק כבר קודם לכן בסיוע לנזקקים, היה כרוז במשחקיה של קבוצת הכדורגל של הפועל פ"ת, אותה אהד אור. הוא נפטר לילה לפני משחק הקבוצה מול בני סכנין, בו התעתד להגיע ולצפות. על שמו של כרמי נקראה גם אחת הקבוצות הצעירות במחלקת הנוער של הפועל. בשיתוף עם אוהדי הקבוצה, ערך ששון טקס לזכרו של כרמי לפני המשחק והגיע לנחם את משפחת כרמי בביתה. בין הצדדים נוצר קשר חם. "מאז אני קשור אליהם בקשר אמיץ", מספר מני, "כשרציתי למסד את הפעילות שלי לעמותה, פניתי למשפחה והצעתי שהעמותה תישא את שמו של אור והם הסכימו מייד. זו הנצחה יפהפייה".

ששון מני מעניק תעודת הוקרה לגל חצור, התורם הגדול ביותר של העמותה. צילום: פרטי

שם העמותה הוא קיצור של "אור חדש יאיר". "בזכות העזרה שאנו מעניקים, אור חדש מאיר את חיינו שמאז לכתו נמלאו צבעים קודרים", כתבה המשפחה, "אנא פיתחו את לבכם, קחו חלק עימנו בפעילות מבורכת זו לזיכרון שמו".

לאורך כל השנה מפעילים בני המשפחה נקודות לחלוקת אוכל מוכן למשפחות נזקקות ופעמיים בשנה, לפני ראש השנה ופסח, יוצאת העמותה וששון בראשה במבצע התרמה. בכסף שנאסף, רוכשת העמותה תלושי קנייה ומחלקת לחיילים ממשפחות נזקקות וחיילים בודדים מגדוד 13 בגולני (הגדוד בו שירת מני), לניצולי שואה ולילדים ממשפחות נזקקות ממחלקות הנוער של קבוצות הכדורגל בעיר. בפסח, למשל, נאספו למעלה מארבעים אלף שקלים. "בכל חג אנחנו עושים מאמצים בכדי להגדיל את היקף התרומות", אמר ששון.

 

 לתרומות:

 

בנק הפועלים

 

חשבון מספר - 133929

 

סניף 761

 

או ישירות לששון מני 054-2400396.

 

האתר לזכר אור - http://www.or-carmy.co.il/